Karty Zadań i Nagród do Chełmży

19 września 2019 dodał Karol


Trudne czasy nastały – znów na wygnaniu, znów przed egzaminem, a dodatkowo zestaw obowiązków na dziecięcym oddziale psychiatrycznym, problemy z autem i organizm na łasce papcia Nurgla. Nie wiem jak u Was, ale u mnie się to nazywa „urlop”, na co dowód mam na piśmie ;)
W całym tym zamieszaniu ciężko znaleźć czas na cokolwiek, więc malowanie odpadło, a taszczyć ze sobą makiet czy sprzętu do odlewów nie było sensu, ale mogę Wam opowiedzieć o kartach, które wydrukowałem na Chełmżę. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to 5 października tego roku, na 20 rocznicę wydania Mordheim, właśnie tamtejsza ekipa postanowiła zorganizować mroczny i gotycki turnieik, na który bez pardonu wepchałem się z butami. A że z pustymi rękami przyjechać już siara, a flaszka to raczej kiepski prezencik na taką okoliczność (kurde, 20 lat! bądźmy już dorośli!) wydrukowałem karty widoczne na zdjęciach.

O samych kartach już kiedyś pisałem tutaj, ale jeśli nie lubicie linków w tekście to wyjaśniam: ekipa z Modelbrush (link w linku) udostępniła swego czasu anglojęzyczną talię zadań i nagród do Mordheim. 3 lata mi zajęło przygotowanie do druku własnej ich interpretacji (bo do tłumaczenia im daleko) wraz z małymi modyfikacjami szaty graficznej, po czym faktycznie puściłem je do drukarni w ilości 16 sztuk – czyli dokładnie tylu, ilu będzie uczestników październikowego turnieju. Łącznie wyszło tego 70 kart, z czego dwie karty Zadań są puste, a jedna karta Nagród to pamiątkowa „okładka” widoczna na zdjęciu. Łącznie to 45 różnych kart Zadań i 25 kart Nagród (z czego pojedyncze nagrody mogą się powtarzać, ale w oryginale i tak były podwójne).

Zresztą co będę się więcej rozpisywał, skoro macie zdjęcia (robione już przy sztucznym świetle, bo przecież jesień).
Jeśli będziecie w Chełmży, jeden komplet trafi do Was.
A reszta niech sobie zazdrości ;)

Ciekawostki ,

Strona główna » Ciekawostki » Karty Zadań i Nagród do Chełmży

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków