Mordheim WIP – bazowe kolory

6 sierpnia 2019 dodał Karol

Praca z domkami wre. Odnalazłem w garażu sprężarkę, znalazłem odpowiedni pistolet, nalałem do niego farby i… zapchałem dyszę :P

Pół godziny później gdy ogarnąłem już obsługę i uwaliłem farbą podłogę w promieniu kilku metrów, gotowy byłem do malowania z precyzją strzelania z obrzyna. Ilość farby lecącej przy naciśnięciu spustu, za każdym razem ustalał rzut 3k6, podobnie było ze średnicą strumienia w centymetrach (przy osobnym rzucie, więc wcale nie przekładało się to na ilość farby).

Do samego malowania użyłem matowych akryli z Mrówki, przy czym nie spodziewałem się, że matowość będzie się również przekładać na fakturę. Zacząłem od czerni, później w miarę ciemnego granitu, jasnego granitu, brązu gdzie trzeba, po czym znów zacieniłem wszystko ciemnym granitem i dorzuciłem z daleka brudzenie czernią. Na koniec znów granit rozjaśnił gruzowiska we wnętrzu budynków i efekt możecie obejrzeć na zdjęciach. Całości na szczęście nie widzieli sąsiedzi, więc może nie będę musiał się czuć jak w „Witajcie w Marwen” gdy będą mnie mijać ;)

Następny etap malowania to washe, choć nie bardzo wiem jak ich poszukać – jeszcze nie sprawdziłem jak bejca działa na styrodur, a kusi… Może po prostu rozwodnię czarne akryle i wycieniuję nimi gruzowiska wewnątrz budynków. Później przyjdzie czas na detale – czekają drabinki, mebelki, skrzynie i beczki, obrazy na ściany, jakieś płaskorzeźby może… Trochę tego będzie, mam nadzieję, że uda mi się je kolorystycznie wkomponować w całość i wyjdzie to lepiej, niż podstawki budynków w porównaniu do maty.

Jak już całość uznam za gotową, przyjdzie czas na dodatkowe gruzowiska, pomniki, małe parki… może nawet jeszcze jeden największy budynek? Czas pokaże, na razie cieszę się tym co mam. Bo wyszło chyba nawet całkiem spoko, nie? ;)

Makiety

Strona główna » Figurki » Makiety » Mordheim WIP – bazowe kolory

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków