Ogr Najemnik

16 lipca 2019 dodał Karol


Udało się. Mimo przerw w publikowaniu znowu odstawiłem na jakiś czas domki do Mordheim i umalowałem jakieś figurki. Wprawdzie satysfakcja z tego minimalna, bo wciąż mam wrażenie, że „kiedyś szło mi to lepiej” (ciekawe tylko kiedy?), ale przynajmniej nie są to jakieś proste pieski albo w ogóle publikowanie modeli pomalowanych z dwa miesiące wcześniej.

Pana na zdjęciu zna pewnie każdy, komu przyszło kiedyś grać w Mordheim. Model ogrzego ochroniarza zawsze był duży, drogi w utrzymaniu, ale robiący zadymę. Brało się go do startowej rozpiski gdy już ktoś zauważył, że przecież można, albo czekało się aż przyjdzie w ramach wydarzenia, gdy nie trzeba będzie płacić za jego wynajem. Sam model jest jak widzicie śliczny i fajnie zaprojektowany, choć dostosowany do gry jak pięść do nosa. Znów kto grał, ten wie, że dwuręczny topór ogrowi potrzebny był jak dziura w bucie, a przerobić go na dwie bronie ręczne po prostu szkoda – nic więc dziwnego, że do samego grania inne modele ogrów nadawały się lepiej. Za to klimatu koszyko-plecaka pełnego żarcia (skavenów, niziołków itp.) nic mu nie odbierze.

Z malowaniem wyszedłem z założenia, że im bardziej pstrokaty strój dostanie, tym lepiej. Żadne z barw konkretnych prowincji nie przypadły mi do gustu ot tak, wymieszałem więc co się dało – zielenie, żółcie, błękit i czerwień, które zgrywają się na nim jakby ktoś żelki rozsypał. To mi na szczęście nie przeszkadza, żałuję tylko, że ustawiłem go na wcześniej zrobionej podstawce, która niestety kolorystycznie zgrywa się już średnio.

Model stoi już na półce i będzie mnie tam prowokował do poprawek, ale jakoś nie wierzę w jego siłę przekonywania. I niech sobie stoi, taki musi mi wystarczyć… Przecież nie wystawię w Mordheim ogra z dwuręcznym toporem :P

Galerie , ,

Strona główna » Figurki » Galerie » Ogr Najemnik

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków