Duże wilki

2 kwietnia 2019 dodał Karol


Marzec minął. Wygnanie zakończone, tułaczka jeszcze nie, ale o ile przez miesiąc nie było nawet kiedy opublikować gotowych materiałów, o tyle teraz mogę nadrabiać. I nie żeby nagle pojawiły się jakieś porażające modele (w końcu profesjonalistą być nie zamierzam, bo nie od tego mam zainteresowania), ale przynajmniej będę mógł odhaczyć pomalowane kawałki plastiku i/lub metalu, które wciąż trzymają mnie z daleka od możliwości powiedzenia „nareszcie skończyłem!” (to element na prima aprilis, w końcu nikt nie zabroni mi zaplanować posta na dzień przed publikacją).

No i teraz na serio i bez ceregieli – wcześniej przedstawiałem Wam modele małych wilczków, czyli metalowych psiaków z dawnych edycji, które mieściły się na podstawkach piechoty i było im z tym dobrze. Teraz czas na ich większych braci, którzy w tej formie chyba nawet za bardzo nie byli dostępni – gdzieś między 5 a 6 edycją WFB te właśnie wilki na podstawkach kawaleryjskich, pod zielonymi tyłkami goblinów sklejanych ze stanowczo zbyt dużej ilości zbyt brzydkich części, robiły za ich wierzchowce. Dorwałem je dawno temu bez jeźdźców właśnie, pomalowane chyba dwoma kolorami i z podstawkami pełnymi trawki norweskiej wymieszanej z trocinami. Wiem, że teraz wydają się nie wyglądać o wiele lepiej, bo nawet nie połatałem przestrzeni między głowami, a korpusami, ale przynajmniej oczyściłem podstawki, ponownie położyłem podkładem (tak, prosto na warstwy farby pod spodem! i niech galaktyka płonie!) upaciałem odcieniami szarości… i zrobiłem na każdym inny kolor washa, dokładnie tak jak z małymi wilczkami. Na zdjęciach tego nie za bardzo widać, ale każdy z psiaków ma inne umaszczenie i mi się to nawet podoba, mimo toporności zarówno techniki, jak i wykonania. Całość zajęła mi jeden wieczór, z czego większość zszedł na zrywanie trocin i schnięcie washy.

No i to by było na tyle. Gdy tak patrze na pozostałe zdjęcia zaplanowane na kwiecień, to będę musiał się bardzo postarać, by nie było za bardzo „psio”… ale może tak właśnie będzie lepiej ;)
Miłej wiosny!

Figurki ,

Strona główna » Figurki » Duże wilki

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków