Koledzy Spartacusa

11 września 2017 dodał Karol


„Spartakus: Krew i Piach” wraz z dodatkiem „Wąż i Wilk” to dla niewtajemniczonych – planszowa symulacja pracy w korporacji. Twoim zadaniem jest zarządzać swoim działem (zwanym Szkołą Gladiatorów) tak, aby poprzez zatrudnianie właściwych stażystów (zwanych Niewolnikami), pracowników (zwanych Gladiatorami) i bezużytecznego działu IT (Ochrona) zdobyć wystarczającą ilość punktów wpływu, by wyrwać się z tego śmierdzącego grajdołka. Oczywiście można do tego użyć trochę sprzętu biurowego (sztylety, trucizny, trójzęby itp.), ale nie dajcie się zwieść pozorom – to naprawdę dobra, planszowa adaptacja serialu ;)

A tak na serio – gra jest fajna i emocjonująca (przynajmniej tak długo, jak długo ktoś nie stwierdza, że woli już skończyć dając wygrać komu innemu), ale dołączone do niej figurki wydawały mi się zbyt szare. Nie żebym wielce to zmienił – szczególnie się nie starałem, a do wszystkich zastosowałem ten sam schemat kolorystyczny – jednak bardzo zależało mi, aby nie spędzać przy tym zbyt wiele czasu.
Modeli było 6 i raczej mało szczegółowych, więc podstawowe kolory, washe i wyciągnięcie dwoma warstwami jaśniejszych kolorów wystarczyło, by znajomi „zazdraszczali”.

W ten oto sposób doszedłem do momentu, w którym nie ma się już jak wymigać od malowania modeli SF i sklejania domków futurystycznych miast… Już Wam współczuję ;)

Galerie

Strona główna » Figurki » Galerie » Koledzy Spartacusa

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków