Herdstone!

22 marca 2017 dodał Karol


Najgorzej jak się człowiek nudzi… Wiem, że to jeden z najczęstszych wstępów na tym blogu, ale myślę, że tym razem spokojnie mogę się nim pochwalić.
Zaczęło się niemal jak zwykle – skończyliśmy z kolegami rozgrywkę w Barbarossę, fikcyjna Moskwa w fikcyjnej wojnie z fikcyjną Trzecią Rzeszą została fikcyjnie zdobyta, czas było zabrać się za kolejną grę. Niestety, zamiast tego postanowiliśmy pomarudzić na to, jak to z gierkami ostatnio posucha- niestety gier na kopy, ale żadna nie ma w sobie „tego czegoś”.
Od słowa do słowa poszło: każdemu z nas zależało na czym innym, ale skończyło się na deckbuildinowych, mangowych babeczkach w karcianej mechanice uproszczonego Hearthstone. No bo niby na co innego mogłoby wpaść kilku facetów na wiosnę?

Już następnego dnia znalazłem grafiki z „Sakura Dungeon” (plus „Sakura Fantasy” i „Sakura Angels”), zmontowałem szablony kart i zacząłem wszystko sklejać w oparciu o podstawowe karty z Hearthstone’a. W ten oto sposób powstał hiperlimitowany Herdstone, w który pograć można tylko znając odpowiednich ludzi posiadających swoje talie ;)

Czym się różni od oryginalnej, komputerowej wersji, poza obrazkami? Cała talia ma 113 kart (z czego 7 to Kryształy Mocy), ale rozgrywka toczy się wybranymi 32, z czego żadna nie może się powtarzać. Oczywiście Kryształy Mocy, Atak bohatera i karty ze stworami do przyzwania nie wlicza się w ten limit. Nadal tłuczemy się do zbicia Punktów Zdrowia (łącznie 28), maksymalna ilość Kryształów Mocy to 7. Nie ma profili postaci, ograniczeń talii z tego płynących, a mechanika kart ograniczona jest do najprostszych haseł możliwych do wprowadzenia bez użycia komputera. A w ogóle, to po co się nad tym rozwodzę, skoro i tak zrobiłem dla wszystkich skrót umownych zasad do pobrania TUTAJ – Herdstone.pdf. Jeśli kiedyś komuś przyjdzie zrobić na ich podstawie jakieś swoje karty, to niech się nie krępuje :)
Ale mechanika mechaniką, rozgrywka rozgrywką… co z tego, skoro i tak największy ubaw mamy z obrazków?!

No i wreszcie wiosna przyszła… a najgorzej, jak się człowiek nudzi… ;)

Ciekawostki, Inne gry ,

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków