Karty do Mordheim

23 marca 2015 dodał Karol

Najgorzej jak się człowiek nudzi. Od wieków nie miałem nic wspólnego z Mordheim, a tu nagle takie cudo pod ręką, że aż grzech się nie zainteresować. Krążąc po sieci trafiłem na projekt kart do mordheimowych misji pobocznych (do pobrania właśnie z tej strony).

Autorzy z Model Brush wykonali kawał porządnej roboty, dając nam na talerzu 4 talie kart: Misji pobocznych (40 kart), nagród za nie (42 karty), ściągawkę z trafień krytycznych (6 kart) i karciane znaczniki kolejności graczy w grach multiplayer (również 6 kart). Wszystkie ładne, piękne i idealnie wpasowujące się w klimat gry. W sumie nic dziwnego, bo wykorzystują grafiki z podręcznika, ale przyznać trzeba, że potencjał mają srogi :)

Z czym się to je?
Otóż karty należy sobie wydrukować (sam chyba przepuszczę to sobie przez drukarnię, żeby było pięknie i smacznie), po czym dzieli się je na dwa stosiki misji i nagród (wykorzystywanych równolegle do standardowych misji i nagród). Ze stosu nagród każdy z graczy losuje dwie karty, ze stosu misji trzy, z czego wybiera dwie. Cała filozofia. Misje zachowujemy sobie w tajemnicy, a nagrody rozpatrujemy po zakończeniu potyczki. Gdy jakaś misja zostanie wykonana, wybieramy losowo jedną z posiadanych przez nas kart i korzystamy z nagrody przypisanej do danego rodzaju misji (Manewru taktycznego albo Ataku).
Jak dla mnie nagrody losować można z talii dopiero po wykonaniu zadań, do końca nie wiedząc co możemy zdobyć, ale to już kwestia gustu.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze karty inicjatywy wskazujące kto kiedy ma swoją kolej (i odbiera nam potrzebę rzucania kośćmi przed rozpoczęciem rozgrywki) oraz karty podpowiadające nam skutecznie wyniki „krytyków” – jednak zmodyfikowane w porównaniu z oryginalnymi.

Myślę, że każdemu graczowi pomysł ma szansę się spodobać, choć może nie każdy może chcieć tyle kart drukować. Mimo to dla chłopaków z ekipy Model Brush wielki szacun za kawał dobrej roboty, bo ja na pewno zamierzam z niego skorzystać – myślę, że naprawdę warto! :)

Mordheim, Scenariusze ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim, Scenariusze » Karty do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków