Placówka badawcza: Brama #1

21 lipca 2014 dodał Karol

Dzisiaj czas na prawdziwą bestię z placówki badawczej. Brama którą tu widzicie to wynik lekkiego znudzenia w klejeniu „małych” domków i lekkiego szaleństwa w badaniu możliwości zestawu.

Szerokość całości to równiutkie 40cm, przez co bestia zajmuje na dowolnym stole całkiem spory kawał powierzchni, a i jak widać na zdjęciach: nie zawsze ostro łapie się w kadr (o ile w ogóle się w nim mieści, bo stolik na którym ją fotografowano miał 70x70cm).
Żeby było jeszcze zabawniej, brama ta nadal pozostaje w pełni kompatybilna z innymi modułami, które mogę do niej dostawiać gdy tylko to sobie wymarzę.

Na koniec mała anegdotka na temat napisu na kładce.
Niedaleko mojego miejsca zamieszkania, na granicy ziemi lubuskiej, jest węzeł kolejowy magistrali Berlin-Moskwa (przecież nie napiszę Frankfurt-Poznań, bo nie ma rozmachu, nie?). Stacja ta, nazywająca się Zbąszynkiem (znana sporej części Woodstock’owiczów ze względu na przesiadki), ma na jednym z budynków wciąż wypisane hasło propagandowe pamiętające PRL, a brzmiące „Jaka praca dziś, taka Polska jutro”. Zawsze gdy je mijałem przychodziła mi do głowy myśl typu „no toście się panowie naharowali, że ho! ho!”. Później zacząłem doceniać jego subtelny urok i prawie niezauważalne odniesienie do „Arbeit macht frei”, aby na koniec skończyć z napisem na kładce: „How you work today is your world tomorow”.
Zabawne to to nie jest, ale jakiś PRLowski propagandowiec powiedział mi, że takimi anegdotkami można się zbliżyć do czytelnika ;)

Dość gadania, oto więcej zdjęć:

Tym razem pozuje znów mały pan od GW, chociaż dla pokazania skali kusiło mnie tam postawić Dread’a ;)
Może innym razem.
Enjoy!

Makiety, Moje makiety , , ,

Strona główna » Figurki » Makiety, Moje makiety » Placówka badawcza: Brama #1

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków