Metalowa budka – instrukcja sklejania
W piątek kurier dostarczył mi zamówione arkusze makiet, a ja w sobotę zdałem egzamin który miałem na głowie, więc…:
- zabieram się powoli za projektowanie mat do gry
- startuję z pojedynczymi instrukcjami składania brył z makiet
- szukam skutecznych metod chłodzenia w te upały
Oto więc przed Wami zdjęciowa instrukcja sklejania „ściętych budek” czyli arkuszy „metalowa budka” i „budka zasilania”. W zestawie znajdziecie 10 pierwszych arkuszy i 2 drugiego wzoru, chyba że drukarnia uraczy Was bonusem jak i mnie
Na potrzeby instrukcji sklejania ściętych budek, zajmiemy się tą określaną jako „budka zasilania”. W zestawie jest ich minimum 2 arkusze (czyli 4 bryły). Minimum, ponieważ w zamówieniu umieszczam dwa arkusze, a jak widać na załączonym obrazku drukarnia i tak postanowiła wręczyć mi cztery, czyli 8 brył:
Na początek chwytamy nożyczki i z grubsza wycinamy wzory prostymi liniami, coby nic nie uszkodzić manewrując nożyczkami. Efekt zostaje taki:
Na razie odpuścimy sobie małe skrzyneczki z wentylatorami i innymi bajerami, a skupimy się na samych budkach. Pojedynczo chwytamy nasze prostokąciki i wycinamy po obwodzie. Trudne może być co najwyżej górne wcięcie przy ścianach, polecam więc wycięcie go nożem. Sam mimo wszystko tnę nożyczkami z założeniem, że lekkie wygięcie listka to pikuś, a sama ściana i tak nie zostaje naruszona.
Skoro już mamy wszystko dokładnie wycięte, czas na zginanie. Metoda wciąż ta sama i uniwersalnie niezawodna: wybieramy kawałek mebla z prostopadle zakończonym kantem (bez zaokrągleń), po czym przytrzymując górę palcami wskazującymi dociskamy dół kciukami, dokładnie tak jak na zdjęciu.
Po zagięciu wszystkie części powinny prezentować się tak:
Teraz bierzemy górny listek klejenia i smarujemy go klejem, po czym przyklejamy do górnej części ściany (jak na zdjęciu poniżej). Tutaj chyba najłatwiej się zwyczajnie pomylić i przykleić coś do góry nogami, zwracajcie więc na to uwagę.
Na koniec zostaje dokleić resztę listków i… tyle Całkowity efekt końcowy z modelem porównawczym (w tym wypadku z Infinity) wyglądać może tak:
Powodzenia!