Wielka baza SF – arkusze

15 maja 2014 dodał Karol

Tak wiem, już mi wypominano że się zapuściłem z wpisami. Musicie uwierzyć, że wciąż dzieje się u mnie za wiele w życiu i prywatnym, i zawodowym, a ja wciąż będę udawał, że to wystarczająca wymówka ;) Do rzeczy: zacząłem już rozgłaszać, że nowe wzory do Bazy SF są w drodze, więc dziś przedstawię Wam chociaż miniaturki oczekiwanych arkuszy A4. Skoro już niedługo ma do mnie zapukać kurier i zarzucić paczką po której zostaniecie zaspamowani kiepskimi zdjęciami samych domków, to chociaż wiedzcie co się święci. Zaczynamy!

Na początek wzór znany z podstawowej Bazy SF, czyli dwuarkuszowy Panzerhaus (12 arkuszy dających 6 największych „chatek”):

Arkuszy w komplecie: 6

Arkuszy w komplecie: 6

Chwilę później większa buda o podstawie 8x8cm, znana również z pierwszej wersji Bazy:

Arkuszy w komplecie: 8

Ścięte budki o podstawie 7x5cm:

Arkuszy w komplecie: 10

Małe szopki o podstawie 6x4cm:

Arkuszy w komplecie: 12

I na koniec coś co budzi największe kontrowersje, czyli „podstawki”:

Arkuszy w komplecie: 8

Na tym kończą się arkusze z poprzedniego zestawu i pojawiają się nowe wzory arkuszy, choć zbudowane z podobnych siatek czy tekstur. Jako że w założeniu mają one rozbudowywać istniejące już elementy, jest ich mniej, ale są bardziej różnorodne.

Na pierwszy ogień idzie większa wersja budy, poszerzona o 2cm pasek ostrzegawczy, a mająca za zadanie dodatkowo „zapchać” stół na którym gracie:

Arkuszy w komplecie: 6

Ścięte budki z jako moduły zasilające, z nowymi teksturkami udającymi ostrzeżenia przed promieniowaniem:

Arkuszy w komplecie: 2

Coś co z założenia miało być skrzynkami, a stało się „osłonami wentylacyjnymi silników i innych urządzeń”, czyli zwyczajne covery o wymiarach 25x40x20mm i mała budka z inną teksturą:

Arkuszy w komplecie: 3

Jakby komuś było mało, to przy podstawie 8x8cm spokojnie można kawałek terenu podnieść o te dwa centymetry udające platformy:

Arkuszy w komplecie: 4

Następny arkusz może być interpretowany na różne sposoby w kwestii fluffowej, ale nie da się ukryć, że jego zawartość najbardziej kojarzyć może się ze schodami. O ile oczywiście przyjmiemy istnienie schodków sięgających komuś do piersi. Niestety jak pewnie sami wiecie, o realizm ze schodami w bitewniakach zawsze trudno: albo on, albo praktyczność. Sam arkusz przedstawia się tak:

Arkuszy w komplecie: 3

Skrzynki z jednej strony wyposażone w kratkę wentylacyjną roboczo nazywam „wentylatorami”, ale ich zadanie jest proste jak zawsze- odpowiadać za covery na dachach. Do tego na starej siatce małych skrzyneczek autentyczne wiatraczki wentylacji:

Arkuszy w komplecie: 4

W całości brakowało mi jednak czegoś jeszcze. Z początku ciężko mi było powiedzieć czego, ale w sumie do tego doszedłem zauważając stanowczo za duży niedobór wąskich, ale wysokich konstrukcji. Tak oto powstały poniższe wieżyczki:

Arkuszy w komplecie: 8

Skoro już powstały wieżyczki, nic nie stało na przeszkodzie, by pozwolić je łączyć mostkami i inszymi kładkami. Zwłaszcza, że można pod nie podczepiać schodki, prawda? Specjalnie przy nich pojawiły się też pierwsze blanki oraz na wszelki wypadek drzwi, które można by dokleić w miejscach szczególnie wrażliwych na pytania typu „a że niby jak ktoś ma tu wejść?!”. Jak ktoś ma natchnienie, to może z nich w połączeniu z wieżyczkami zrobić nawet windy omijające wstydliwy problem schodów ;)

Arkuszy w komplecie: 4

Do tego w celach zapełnienia wszelakich krawędzi (np. kładek) dodatkowym coverem powstał osobny arkusz pod blanki naklejane bezpośrednio na ścianki i wystające ponad nie na ok 2cm:

Arkuszy w komplecie: 3

I na koniec dla dodania kolorytów spore billboardy do doklejenia na cokolwiek:

Arkuszy w komplecie: 1

To już wszystko. Wprawdzie miały tam być jeszcze małe billboardy, automaty z napojami i inne wynalazki, ale przyznam szczerze, że nie miałem już sił by dalej rozwijać ten sam zestaw, a ciężko podtrzymywać natchnienie, gdy nie widać jeszcze ostatecznego efektu…

Podsumowując całość:

Wzorów arkuszy: 16
Łącznie arkuszy w zestawie: 88
Waga całości: ??? (dowiem się, jak zobaczę paczkę, ale pewnie z 2-3kg papieru)
Szacowany koszt zestawu: 209,10 PLN
Koszt przesyłki: GRATIS (i to przy tym gabarycie uważam za najfajniejsze!)

Na względnie gęste zapełnienie stołu 120×120″ powinno wystarczyć ;)
Do tego nie wymaga malowania :)
Jacyś chętni? ;)

Zdjęcia z rozpakowywania, wycinania i klejenia pewnie na dniach :)

Makiety, Moje makiety , , ,

Strona główna » Figurki » Makiety, Moje makiety » Wielka baza SF – arkusze

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków