Drewniane skrzynie z kartonu

5 lutego 2014 dodał Karol

Zamówione w drukarni razem z wieżą, czekają na ta publikację od soboty. Miały wylądować na Allegro właśnie w takiej postaci, ale już czekam na uzupełnienie zestawu, tak by zawierał wcześniejszą wieżę, te skrzynie, brukowaną podstawkę i małą chatkę, łącząc się w małą placówkę handlową czy celno-magazynową.Skrzyni są trzy wzory. Jeden, sześcienny, o wymiarach krawędzi równych jednemu calowi, w ilości sztuk siedmiu. Kolejne dwa (3 i 4 sztuki) mają wysokość 20mm, aby dowolny strzelec mógł się nad nimi pochylić ze strzelbą. Szerokość nadal calowa, a długość 40mm umożliwia budowanie barykad.
Wszystkie wzory nie mają dolnej ścianki, a jedynie listki klejenia umożliwiające im przyczepienie do podłoża lub innej skrzyni, tak aby układać je w równe stosy. Klimat czysto kreskówkowy.

Czemu takie wymiary? Bo z tego co zauważyłem, taki jest standard. Na kufry czy małe skrzynki są zwyczajnie za duże, więc w lochu ich nie ma co stawiać (chyba że jako plebejskie trumny), ale to skala akurat na towary handlowe do ustawiania w ładowniach okrętowych czy na wozach. Dlatego właśnie trafiać powinny wg mnie raczej do wypełnienia magazynów, ładowni czy placów celnych, niż do budynków czy lochów.

Przy takich wymiarach mają jeszcze jedną wadę: po sklejeniu widać na nich całkiem wyraźnie białe krawędzie klejenia. Zawsze jednak można potraktować je nawet pisakiem, po czym problem przynajmniej częściowo przestaje być widoczny. W porównaniu z tym jakie są tanie, szybkie do sklejenia i jak mało malowania wymagają, mnie kupiły. Rozwiązanie moim skromnym zdaniem głównie dla leniwych, nie chcących budować takich rzeczy samemu, ale jak już pewnie wspominałem sam się do owych leniwych ostatnio zaliczam.

Niestety wiem już, że reszta zestawu (z domkami SF włącznie), przed weekendem do mnie nie dotrze. Zostaje więc czekać co będzie po weekendzie i dopiero wtedy wypatrywać ich na aukcjach. Ale ja się tym chyba przejmuję bardziej niż Wy ;)

Moje makiety, Zapowiedzi i nowości , , ,

Strona główna » Modele kartonowe » Moje makiety, Zapowiedzi i nowości » Drewniane skrzynie z kartonu

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków