Kartonowe domki: kamieniczki

28 grudnia 2013 dodał Karol

Spokojnie, to już ponad połowa! Niedługo kartonowe kamieniczki się skończą ;)Tym razem coś, co udaje piętrowe budynki. Arkusze podobne do tych z mniejszych domków, ale kamieniczki zajmują takowe dwa, a nie jeden. Nic dziwnego: dachy większe, przybudówki, po dwa kominy, a nawet nadbudówki na dachy (które najbardziej mnie wkurzają, bo nie zadowalają mnie do końca konstrukcyjnie, ale nie bardzo widzę alternatywę na chwilę obecną).

Jedna z nich, jako „kamieniczka” została ustawiona na arkuszu udającym wiejski teren, aby pełnić rolę „chaty sołtysa” albo jakiejś małej spelunki. Przez to właśnie załapała się zarówno na przybudówkę, jak i wolną drewutnię z wcześniejszych arkuszy.

Druga przyklejona jest do „brukowanej” podstawki, a na jedną ze ścian w miejsce okna przykleiłem obwieszczenie, przez co mi samemu domek kojarzy się bardziej z jakimś urzędem, niż zwyczajnie wiejską chatką. Jaką jeszcze rolę mógłby ten budynek pełnić ciężko mi teraz określić, ale póki co i tak jestem zadowolony z efektu :)
Szczerze mówiąc to już wszystkie możliwości jakie udało mi się osiągnąć z 4 wzorków arkuszy domków i 2 wzorów „podstawek”.

Następnym razem zmolestuję Was jeszcze budynkiem, który skleiłem z dwóch innych (udając, że to takie kreatywne i oryginalne), a na koniec dorzucę fotki całej wiochy. Mam nadzieję, że jakoś to wytrzymacie. Nie mogę się zabrać za kolejne wzorki, więc może będziecie mieć chwilę spokoju od tego tematu ;)

Makiety, Modele kartonowe, Moje makiety , , ,

Strona główna » Figurki » Makiety, Modele kartonowe, Moje makiety » Kartonowe domki: kamieniczki

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków