Wielebnego Rafaela Wielka Biblioteka Scenariuszy

19 października 2013 dodał Karol

Wielebnego niewielu mordheimowcom w Polsce trzeba przedstawiać. Wyraźna postać chełmżyńskiej sceny figurkowej, która zarówno swoim usposobieniem jak i zaangażowaniem wniosła wielki wkład w jednoczenie rodzimej sceny mordheimowej, nie zaprzestała swojej działalności nawet po upadku Najmity jako wspólnego miejsca spotkań graczy. Zwykle ponad podziałami, z dystansem do wszelkich konfliktów, wziął swego czasu na swe barki rolę samozwańczego kronikarza, który na łamach Wielkiej Biblioteki Scenariuszy zebrał ich w naszym języku tak wiele, jak tylko się dało.

Niestety biedny Rafael się postarzał i zebrał wystarczającą ilość punktów obłędu, przez co teraz wydaje mu się, że jest amerykańskim konfederatem. Przestał więc uzupełniać swoją bibliotekę, a kwestię drukowanych pdf-ów ze scenariuszami zakopał w ogródku. Z szacunku dla dorobku i wielkiej sympatii dla jego działań „dla ludu” postanowiłem więc chociaż skopiować i wyedytować to, co zebrał w swojej „Bibliotece”.

Plik przed Wami zawiera 94 scenariusze zebrane przez Rafaela, mniej więcej w takiej formie, w jakiej zamieścił je w swej bibliotece. Spięte w jeden plik ze spisem treści, w miarę możliwości mieszczą się na jednej, możliwej do wydruku stronie, tak by spokojnie wykorzystać ją w rozgrywce. Starałem się nie ingerować w pisownię i stylistykę autorów – w końcu specyficzny język pisania scenariuszy do Mordheim to także część jego historii w naszym pięknym kraju. Nikt nie da głowy za spójność poniższych scenariuszy z realiami uniwersum Warhammera i samego Mordheim, ani tym bardziej za ich zbalansowanie w kampaniach, ale z jakiegoś powodu Rafael uznał je za godne publikacji, więc znajdują się i tutaj.

Na koniec uwaga i mały apel:
Wielu z autorów scenariuszy zebranych przez Rafaela nie dało się do tej pory ustalić, jeśli jednak ich znacie, lub jesteście jednymi z nich, pozwólcie nam uzupełnić tę lukę – niech zajmą zasłużone miejsce w historii Mordheim w Polsce. A jeśli uda Wam się dodatkowo zagonić staruszka Rafaela do uzupełnienia swej listy scenariuszy, biorę na siebie uzupełnienie tego zbioru.
Rzekłem!

Całość do pobrania tutaj:

Wielebnego Rafaela Wielka Biblioteka Scenariuszy w .pdf

Miłego ściągania, czytania, drukowania i grania!

Zasady , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Wielebnego Rafaela Wielka Biblioteka Scenariuszy

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków