Pełen pancerz płytowy – HR do Mordheim

23 października 2013 dodał Karol

Pełen pancerz płytowy


Koszt: 100gc
Dostępność: 7*

Zwykle zarezerwowany ze względu na swą cenę dla członków zakonów rycerskich i bogatej szlachty, pełen pancerz płytowy stanowi szczyt ludzkich możliwości płatnerskich. Zaprojektowany i często nadal wykonywany głównie przez krasnoludzkich kowali, składa się nie tylko z idealnie dopasowanych i współgrających kawałków stalowych płyt, ale i fragmentów kolczej plecionki w newralgicznych punktach i doskonale tłumiącej ciosy puchowej wyściółki.

Ze względu na swą cenę rzadko dostępny zwykłym najemnikom, pancerz ten widywany jest niezwykle sporadycznie wśród osób eksplorujących zakazane ruiny. Jednak jeśli wziąć pod uwagę to, jak dobrze można się w nich dorobić, to kto bogatemu zabroni?!

ZASADY SPECJALNE:
Ochrona: Wojownik noszący pełen pancerz płytowy posiada podstawowy rzut ochronny na 4+.
Ruch: Wojownik który posiada pełen pancerz płytowy i tarczę ma ujemny modyfikator -1 do Ruchu.

Dla kogo to cudo?
Wszystkie modele mogące posiadać ciężki pancerz, mogą zakupić również pełen pancerz płytowy. Przy formowaniu bandy może zakupić go każdy, później jego Dostępność wynosi 7 – wprawdzie na okolicznych rynkach jest ich naprawdę niewiele, ale zwykle i tak nikogo na nie nie stać, więc czekają spokojnie na nabywcę podnosząc prestiż płatnerza posiadającego takową na stanie.

Zasady ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Pełen pancerz płytowy – HR do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków