Najmitowe HRy do Mordheim

30 października 2013 dodał Karol

Dużo się już tu u nas HRów narobiło. Jedne lepsze, inne gorsze, jeszcze inne po prostu średnie. Jak się w nich połapać i jak sami to robimy? Oto przed Wami .pdf z czterema głównymi modyfikacjami zasad z których korzystamy. Chciałem to nazwać „szkołą poznańską” albo „poznańskimi HR”, ale mój poziom narcyzmu okazał się niestety niewystarczający…

Co zamieszczone zmiany zasad dają i dlaczego te?
Pierwszy przetestowaliśmy do bólu z Azganem i resztą ekipy, i okazał się strzałem w dziesiątkę – podniósł dynamikę walk o jakieś dwa nieba, przy okazji znosząc wszechobecne dwie bronie i monopol sztyletów. Na dodatek dwie bronie nadal były opcją do zaakceptowania, więc niewiele ofiar płakało ;)
Drugi testowałem z Rudzielcem w rozgrywkach domowych i okazał się wystarczający, by nie zapominać o tym, że Parowanie się posiada, a jednocześnie w połączeniu z atakiem improwizowanym nie pozwala na przegięcia, ze względu na obecność większej ilości korzystnych do jej zdejmowania broni.
Trzeci, ten ze zbroją, jest po prostu gratisem dla rozwinięcia możliwości dostępnych zbroi. Należało się i już!
Czwarty to zwykłe wspomnienie po nieskończonych rykoszetach i krasnoludach w gromrilu, zdejmowanych przez zwykłe leszcze walące co drugim krytykiem. Czysta prywata, nic więcej ;)

Określając najprościej ich ideę, można stwierdzić, że są lekką modyfikacją silnika, a nie rozbudowaną modyfikacja karoserii. Działanie jak się to zwykle w takich wypadkach zdarza, ale ograniczone do 4 punktów, a nie modyfikowania całych tabel. Ot co!

Cały jednostronicowy plik do pobrania tutaj:


Najmitowe HRy do Mordheim.pdf

Zasady , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Najmitowe HRy do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków