Córy Zgromadzenia – Lhamie w Mordheim

10 października 2013 dodał Karol

Weźcie nie bijcie. Nie mogłem się powstrzymać i popełniłem to coś z nudów jako HR do Mordheim. Może to urok jaki? A może komuś się przyda… Jeśli nie załapiecie się na skomentowanie, ewentualne uwagi chętnie przyjmę na fejsie.

Niewielu ludzi w Imperium posiada wiedzę na temat niebezpiecznych istot je zamieszkujących. Większość informacji opiera się raczej na znajomości baśni i podań niż rzeczywistych danych, nic więc dziwnego, że dokładne szczegóły rzadko kiedy są w stanie ujrzeć światło dzienne. Zwłaszcza gdy „światło dzienne” okazuje się w ich temacie najbardziej kluczowe.
Wampiry, bo o nich mowa, ludziom z okresu upadku Mordheim kojarzą się głównie z okropnymi, krwiożerczymi bestiami, które nawiedzały wieczny mrok upadłego miasta, aby kilka lat później wywołać potworną wojnę i pod dowództwem Vlada von Carsteina zagrozić całemu Imperium. Praktycznie tylko naoczne świadkinie owych wydarzeń wiedzą, że słudzy hrabiego nie byli jedynymi krwiopijcami w okolicy, bo i oni sami rzadko dowiadywali się o tym fakcie.
Żeńska linia wampirów, przez nie same określana mianem Lhami, od wieków tkała swą sieć powiązań wśród najmożniejszych i najbardziej wpływowych rodów Imperium. Nic dziwnego, że kilka z nich upatrzyło sobie tak wielkie skupisko ludzi jak Mordheim za własny dom. Wprawdzie nie uniknęły one tragicznego losu mieszkańców miasta (może poza kilkoma służkami mieszkającymi wśród murów Skały…), jednak ich siostry nie zapomniały o swoim dziedzictwie.
Zgodnie z wolą królowej Neferaty, ale i z własnych, ambicjonalnych pobudek, jedna z mrocznych, nieznanych z prawdziwego imienia hrabin Nuln, postanowiła zadbać o interesy Zgromadzenia w Mieście Przeklętych. Czy chodziło o własną rządzę mocy płynącej ze Spaczenia, czy o pokrzyżowanie szyków Vlada i jego żony Izabelli? Nie wiadomo. Ci którzy trafili na jej podopieczne, naprawdę nie widzieli różnicy w tym, kto rozrywał ich gardła, a ci którzy okazywali się służyć pięknym Nieumarłym, nie śmieli pytać o pobudki i imiona. Jedno jest pewne – pasterze także walczyli o swoje wpływy wśród bydła.


ZASADY HR DOTYCZĄCE LHAMI W MORDHEIM
DO POBRANIA W PLIKU .PDF:

Córy Zgromadzenia.pdf

Życzę smacznego! :)

Zasady ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Córy Zgromadzenia – Lhamie w Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków