Klocki na zrujnowane domki

27 sierpnia 2013 dodał Karol

Okej, temat był omawiany z Garranem od czerwca praktycznie, ale dopiero teraz, kiedy znowu żyję na kartonach po przeprowadzce, udało się go zrealizować. Co takiego? Plastikowe, zadrukowane klocki pod budowę makiet. Dziś Wam je tylko przedstawię, a na dalsze działania przyjdzie pora, kiedy się dowiem w którym kartonie żona schowała mi nożyki, a w którym kleje.


To co widzicie na zdjęciach, to zadrukowane kawałki miękkiego PCV o wymiarach 6×6 cm i grubości milimetra. Eksperymentalnie wydrukowane 2 wzory miały być podstawą „klocków” do budowy zrujnowanych miast. Jak wyszło? Póki co świetnie!

Oba projekty zostały stworzone z myślą o ich uniwersalności. Klocki „ścianki” zaprojektowane są tak, by bez problemu dało się je „zrujnować” nożyczkami, albo wyciąć w nich okno czy drzwi. Deski zaprojektowano z myślą ich zastosowania jako podłóg, ale i łączników przy klejeniu ścianek, czy uwypuklenia framug drzwi i okien gdy pociąć je na mniejsze kawałki. Do udawania pseudośredniowiecznych ruinek jak znalazł. Trzecia fotka to rewers klocków, tak aby wnętrze zbudowanych z nich ruinek też mogło być w miarę jednolite.

Materiał sprawdza się idealnie: jest wytrzymały, elastyczny, jakość wydruku zadowalająca, a tnie się go praktycznie jak papier. Wszystko wskazuje na to, że udało mi się wreszcie znaleźć metodę na robienie domków „w 10 minut i za mniej niż 10 złotych”, bo końcowa cena każdego z takich „klocków” nie przekracza złotówki. No i nie trzeba ich praktycznie malować, poza zamaskowaniem białych krawędzi cięć jeśli komuś przeszkadzają.

Efekty, możliwości i pomysły zastosowywania klocków najpewniej w kolejnych wpisach, trochę bardziej dopracowanych i lepiej zaplanowanych, ale mam dla Was ofertę: jeśli ktoś jest zainteresowany sprawdzeniem możliwości tych maleństw i jest gotów później napisać o tym na swoim słitaśnym blogasku, to niech odezwie się do mnie na fejsie (przez profil Najmity na przykład), a w granicach kraju podeślę mu darmową próbkę na mój koszt przesyłki. Akurat koperty wiem gdzie leżą ;)
No i oczywiście będę linkował takie mini recenzje gdzie się da :)

Jacyś chętni?

Makiety ,

Strona główna » Figurki » Makiety » Klocki na zrujnowane domki

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków