Banshee śpiew – scenariusz do Mordheim

23 lipca 2013 dodał Karol

W Mieście Potępionych, wśród cmentarnych drzew,
Wśród spaczonych mocy, wrze kobiecy gniew.
Jej upiorne jęki zetną każdą krew…
Och, czy też to słyszysz?!
Zimnej Banshee zew!

(z notesu Karla Ceinela, najemnika poległego w Mordheim)

Śmierć każdej kobiety zajmującej się magią na stosie, to pobożne życzenie niejednego łowcy czarownic, ale naiwnym byłby ten, kto spodziewałby się, że praktyka ta utrzymuje się na takim właśnie poziomie. Kim była akurat ta, która go uniknęła- nie wiadomo. Wiadomo zaś, że zginęła tragicznie, ale jej rozgoryczenie i rządza zemsty nie pozwoliła odejść jej ani do krain Morra, ani plugawych otchłani Chaosu. I to mimo pochowania jej doczesnych zwłok na miejscowym cmentarzu. Pytanie Banshee o powód pozostania grozi okropną śmiercią, gdyż każdy dźwięk jaki wydaje może zamrozić serce nawet w najodważniejszych wojownikach, a przyznać trzeba że ostatnio zrobiła się szczególnie gadatliwa. Założę się jednak, że ci najbardziej ciekawscy i chciwi zechcą sprawdzić, czy kawałki Spaczenia zalegające na terenie owego cmentarzyka nie mają z tym przypadkiem nic wspólnego…


Na takim oto cmentarzyku wydanym przez GW uwięziona może być nasza mroczna panna…

Scenariusz:
Jak przy zwykłej „Potyczce”, ale:

  • na środku stołu stoi cmentarzyk o powierzchni przynajmniej 6×6 cali (może być większy). Teren cmentarzyka traktujemy jako trudny teren, chyba że jest na nim jakaś ścieżynka, którą można traktować jak zwykły.
  • na środku cmentarzyka stoi model Banshee
  • na terenie cmentarzyka leżą 3 spore kawałki Spaczenia, jednak mocno wryte w ziemię (trzeba na nich zakończyć swój ruch, żeby model mógł je podnieść)
  • gra kończy się, gdy na sole pozostanie tylko jedna banda, niezależnie od tego co stało się z Banshee albo Spaczeniem, jednakże zwycięski gracz ma prawo zechcieć kontynuować potyczkę z samą Banshee, aż do rozwiązania tego problemu (zabicie Banshee automatycznie kończy grę, nawet jeśli spaczeń nadal leży na ziemi- wszystkie jego luźne kawałki trafiają wtedy do zwycięzcy, ale bez bonusów doświadczenia za ich zdobycie).

Banshee
M 6 | WS 3 | BS 0 | S 3 | T 3 | W 2 | I 3 | A 1 | Ld 5

Zasady specjalne:
Nieumarły
– Banshee podlega tej zasadzie dotyczącej bandy Nieumarłych
Strach – Banshee budzi strach
Eteryczna – Banshee może zostać zraniona tylko przy pomocy magicznej broni, czarów lub przedmiotów, w których opisie znajduje się, że działają przeciwko Nieumarłym, ale sama może wiązać walką, atakować i ranić dowolne inne cele. Dodatkowo może poruszać się nawet po najtrudniejszym terenie jak po terenie normalnym.
Uwięziona – Banshee może poruszać się tylko po terenie cmentarza, na którym rozpoczęła grę.
Upiorny śpiew – atak strzelecki o zasięgu 8”, który wykonać można przeciwko maksymalnie 3 celom w rundzie gracza (nigdy nie więcej niż 1 atak na 1 cel), także ukrytym. Zaatakowany w ten sposób model musi wykonać udany test Ld, albo automatycznie zostaje raniony. Jeśli aktualnie walczy wręcz, to atak ten powinna rozdzielać najpierw przeciw swoim przeciwnikom, a dopiero później przeciw pozostałym modelom w zasięgu.

Poruszanie się – Banshee steruje w danej chwili ten gracz, którego runda przypada, ale dopiero po poruszeniu wszystkich swoich modeli (zarówno w fazie ruchu, jak i strzału- w walce wręcz obowiązują zwykłe zasady związane z Inicjatywą). Tak, to oznacza, że ruchliwa z niej bestia i jest tym bardziej zabójcza, im więcej graczy bierze udział w scenariuszu (ale i staje się tym bardziej niezdecydowana).

Nagrody:
Jak w zwykłej „Potyczce” plus:

  • 2 punkty doświadczenia dla Herosa, któremu uda się utłuc Banshee
  • 1 punkt doświadczenia dla każdego herosa, który dźwigał zdobyczny Spaczeń w momencie kończenia gry (nawet jeśli jego banda nie zdała testu Rozbicia, a on nadal stał na nogach)
  • za każdy trzymany kawałek Spaczenia banda otrzymuje jego jedną sztukę do puli tych zebranych, ale jako że są one całkiem spore, każdy z nich gwarantuje dodatkowe 5gc do ceny ich sprzedaży. Jeśli model dźwigający kamień zostanie OOA, to kryształ pozostaje w tym miejscu na ziemi, jeśli jednak np. ucieknie w teście Rozbicia z pola walki, to nadal ma go przy sobie.
  • Scenariusze , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Scenariusze » Banshee śpiew – scenariusz do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków