Stosik monet – poradnik

26 stycznia 2013 dodał Karol

Też macie czasem problem z niewykorzystanymi fragmentami masy modelarskiej przy rzeźbieniu? Ja przy beczkach i skrzynkach miałem. Zostawały z tego malutkie ścinki, z których to nie dało się już (niby) nic ulepić, a i szkoda było wyrzucić, bo „ziarnko do ziarnka” i sami wiecie. Odezwało się więc we mnie przyzwyczajenie nabyte przez zbyt długi kontakt z Wielkopolanami i zacząłem wspomniane ścinki wykorzystywać.


Powyższe zdjęcie, to najlepszy przykład na to co udało mi się wymyślić. Otóż za każdym razem, gdy zostawał mi jakiś fragment masy (a więc za każdym razem stricte), urabiałem go w malutką kulkę, którą później zamieniałem w drobny „placek”. Wystarczyło oczyścić go z odcisków palców, poczekać aż lekko zastygnie, nożykiem zaznaczyć symbol waluty (w tym wypadku prostej runy) i zapomnieć o dziele, aż do następnego rzeźbienia i kolejnych ścinków.

W ten właśnie sposób powstały stosiki monet przedstawione na zdjęciu. Bez obaw- na pewno zrobię do takowych jakiś mordheimowy HR ;) Póki co cieszę się nimi jako niezamierzonymi osiągnięciami, które nadal cieszą moje oko. Jedynie sakiewka była już trybutem dla całej idei: na mały stosik, gdy zostało mi więcej masy, nałożyłem większą kulkę, do której po obrobieniu dodałem wąski „wężyk” rzemienia.

Masa modelarska najtańsza nie jest, więc może ta metoda jej „oszczędzania” przypadnie Wam do gustu. Nie wiesz co zrobić z pozostałą masą? Ulep stosik monet! Chyba że nie chcesz. Wtedy oddaj na świątynię. Sigmaryci się ucieszą ;)

Poradniki modelarskie , ,

Strona główna » Figurki » Poradniki modelarskie » Stosik monet – poradnik

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków