Przepis na: Wampir

29 stycznia 2013 dodał Karol

Oto przepis na Wampira z bitsów. Trochę epicki jak na Mordheim, ale właśnie takiego chciałem. Złośliwi pewnie od ręki zauważą, że mam tendencję do klejenia wszystkiego z korpusu plastikowego Chaos Warrior’a (bo już zrobiłem z nich swoich dowódców do Kislevu, a pewnie bym nawet kapłana Sigmara skleił), nie inaczej było też tym razem. Zaczniemy od zdjęć efektu, jak zwykle wątpliwej jakości ;)

A oto sposób przyrządzenia:

Składniki:

  • Dwuczęściowe ciałko plastikowego wojownika chaosu. Warto zwrócić uwagę na duże ilości czaszek, a małą gwiazdek i strzałek. Tak dla smaku. Na zdjęciach nie widać, ale pelerynkę ugotowałem na kościach, wybierając tę z dwoma czaszkami na sznureczkach.
  • Prawa ręka z bronią zapożyczona z uzbrojonej w potężną halabardę ręki rycerza chaosu, która będąc naprawdę sporą i trochę niekompatybilną, wymagała przycięcia ramienia dla ogólnego dopasowania proporcji.
  • Lewa ręka nie wymagała ramienia, gdyż pobrana z rycerzy chaosu tarcza wyposażona w kolejne czaszki uzupełnia wszystko jak należy.
  • Łepek przeszczepiłem z innego gatunku, wycinając najbardziej moim zdaniem wampirzy z wypraski ghouli z Mantic Games.

Sposób przygotowania:
Składniki dokładnie oczyścić i skleić, łącząc ze sobą przód i tył korpusu. Lewe ramię zakryć tarczą, prawe uprzednio skrócić o ramię dopasowując do odpowiedniego miejsca w korpusie. Uzupełnić masą modelarską szczeliny na ramionach (korpus rzadko pasuje dokładnie do peleryny). Kolejną porcją masy uzupełnić „szyję” naszego wampira, aby głowa za bardzo nie zapadła się w korpus, po czym wypomnianą dokleić. Tak upichconego wampira przygotować do dalszego zdobienia w celu podania na stole (bitewnym).

Smacznego!

Poradniki modelarskie

Strona główna » Figurki » Poradniki modelarskie » Przepis na: Wampir

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków