Pokaż kotku co masz w środku #3 – szkielety z Mantic Games

6 stycznia 2013 dodał Karol

Na początku chciałem przeprosić za opóźnienia w publikacjach. Grypa tak mnie ścięła z nóg, że dopiero dzisiaj mogę w miarę normalnie myśleć i robić coś konstruktywnego. Skoro już jednak mam okazję, to czas z niej skorzystać i przedstawić Wam kolejne wypraski ożywieńców, tym razem szkieletów. Tych w omawianym zestawie są trzy, plus jedna zawierająca fragment niezbędny do utworzenia „grupy dowodzenia”. Łącznie 40 modeli. Co zawierają?

Zaczynając od brzegów, widzimy pięć wzorów nóg wraz z tyłem korpusu oraz cztery, lekko poszczerbione miecze. Ten fragment na wyprasce znajdziemy dwukrotnie, co daje nam łącznie podstawę pod 10 modeli i 8 luźnych bitsów mieczy. Idąc dalej natrafimy na 8 luźnych włóczni, z czego jedna udaje połamaną w połowie. Między nimi znajdziemy 6 korpusików z główkami, tarczami i prawymi rękoma, z czego trzy są nieuzbrojone (to właśnie miejsce na włócznie lub miecze), a pozostałe trzy uzbrojone są kolejno w miecz, młot i topór. Tutaj odrobina mojego zawodu: naprawdę szkoda, że nie ma żadnej części nie wyposażonej w tarczę, ale widać nie można mieć wszystkiego.
Sześć korpusów to jednak trochę mało jak na 10 modeli, w wyprasce znajdziemy więc kolejne cztery korpusy (nadal z tarczami), z czego wszystkie bez główek. Dwa z nich mają wolne dłonie (na wspomnianą wcześniej broń), dwa kolejne nie mają prawej ręki w ogóle. W ich miejsce wstawić można dwie puste rączki, jedną z sierpem, lub jedną z morgensternem. Na uzupełnienie brakujących 4 główek zaproponowano 5 ich wzorów: trzy w hełmach, jedną z krukiem wyżerającym tkanki miękkie i jedną z wbitym w nią toporem. Na sam koniec pozostają drobne smaczki, pod postacią stosiku kości (Na znacznik? Uzupełnienie podstawki dopiero zaczynającego się wygrzebywać modelu? Nie wiem), kawałka ziemi pod nowo wygrzebującego się szkieletu, samego „Gołego” szkieletu od pasa w górę (bez tarczy, z jedną dłonią pod broń) do przyklejenia na tą podstawkę, sztandar czy cokolwiek innego). Oprócz tego znajdziecie krasnoludzką główkę pod stopy, jakiś kawałek pancerza, mały kamień nagrobny oraz (tu uwaga, bo to mój faworyt) dwuczęściowy model szkieletowego pieska.


Tak właśnie wygląda wypraska zwyczajnych szkieletów. Wypraska „oficerska” różni się od niej nieznacznie. Otóż zamiast fragmentu opisanego w ostatnim akapicie, ma swój własny na zastępstwo. Zawiera on dość średnie moim zdaniem drzewce sztandaru, dwuczęściową trąbkę (również jaj nie urywa) i dzwonek (taki do chwycenia w rękę i dzwonienia – moim zdaniem świetny patent!). Oprócz tego znajdziecie tam dwa topory do łapek i malutki korbacz gdyby komuś bardzo zależało na takowym. W miejsce brakujących korpusików zaproponowano dwa z tarczami i bez prawej łapki, a jako prawe łapki zaoferowano jedną z mieczem, jedną z szablą i jedną na pusto. Z główek znajdziemy 3 nowe łebki w hełmach i jedną czaszkę porośniętą włosami, oraz coś co nie do końca mi się podoba wykonaniem, choć pomysł był nienajgorszy: pusty kaptur. Ostatnie bitsy to dwa korpusiki z oboma pustymi łapkami (i bez tarcz!) przy czym jeden z nich ze stylowym, trochę wampirzym kołnierzem. Dzięki takiemu manewrowi mamy szansę na stworzenie dwóch modeli uzbrojonych w dwie bronie ręczne, ale gdyby komuś się nie chciało to znajdzie tu również luźną tarczę i dodatkowy uchwyt do niej. Na sam koniec zostaje mała, podarta peleryna, ale powiem szczerze, że widywałem już lepsze.
Podsumowując, wypraski szkieletów zawierają:

Część wspólna:
2x 5 wzorów nóg
2x 4 wzory mieczy
3 wzory korpus+ głowa+ tarcza+ prawa ręka z bronią
3 wzory korpus+ tarcza+ głowa+ prawa ręka bez broni
8 luźnych włóczni (w tym jedna krótka)

Dodatki szeregowe:
2 wzory korpus+ tarcza + prawa ręka bez broni
2 wzory korpus + tarcza
2 wzory prawej ręki bez broni
2 wzory prawej ręki z bronią (z sierpem i morgensternem)
5 dodatkowych wzorów główek
Pół wygrzebującego się szkieletu
Dwuczęściowego szkieletowego pieska
Kawałek pancerza
Malutki kamień nagrobny
2 uzupełnienia podstawek

Dodatki oficerskie:
2 wzory korpusów z oboma rękoma bez broni
2 wzory korpusów z tarczą
3 wzory prawej ręki (pustej, z mieczem i z szablą)
2 luźne topory i korbacz
4 szkieletowe główki i pusty kaptur
Pelerynka
Dzwonek
Dwuczęściowa trąbka
Drzewce sztandaru
Tarcza i uchwyt do niej

Ostatnia część zestawu, którą pieszczotliwie nazywam „panzerszkieletami”, pojawi się gdy tylko pozbędę się gorączki ;)

Figurki

Strona główna » Figurki » Pokaż kotku co masz w środku #3 – szkielety z Mantic Games

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków