Sasha Frey – Dramatis Personae do Mordheim

16 grudnia 2012 dodał Karol

Sasha Frey to postać dramatu przeznaczona do rozgrywek w mini kampanii „Moc żywych trupów”, jako jedyna nadzieja dla bandy obrońców, gdy siły otaczających ich zombiaków zaczną być przeważające. (Obrazek po prawej pobrany stąd)

Sasha to drobna i bardzo szczupła, ale wysportowana i nad wyraz sprawna, czarnowłosa niewiasta. Przeszła już niejedno i niejedno widziała, przez co szykowała jej się już niezła kariera w półświatku Mordheim, gdyby nie pewne komplikacje wynikające z trybu życia.

Otóż swego czasu Sashka, jak mówili na nią znajomi, aby wyżywić swojego nowonarodzonego potomka, zatrudniła się w „Pijanym Smoku” – jednej z bardziej znanych spelunek północno- wschodniej części Mordheim. Pal sześć fakt, że praca była głównie nocną robotą, a gdyby nie ukryty pod ladą garłacz pewnie nie byłaby tak bezpieczna i przyjemna jak mogłoby się wydawać. Sashka po prostu widziała zbyt wiele. Wracając nocami do domu obserwowała cienie, przy których była gotowa uwierzyć nawet w bajki o skavenach. Tak samo o wiele mniej bała się złodziei, gwałcicieli i rabusiów, niż istot, od których potrafił bić trupi chłód. Nawet nie komentowała sytuacji, w których sprzątając alkierze po libacjach szlachciców upierających się na ukrywanie tożsamości, musiała z nich wynosić wpół żywe, pogryzione panny do towarzystwa.

Mimo to, dopiero widok sąsiada pochowanego kilka dni wcześniej i wałęsającego się po okolicy, wzbudził w niej lęk otwierający na specyficzny rodzaj szaleństwa.

Sashka wszędzie widziała chodzące zwłoki. Martwych ludzi wstających z grobów i wlekących się w najróżniejszych kierunkach w poszukiwaniu ludzkiego pożywienia. Gdy zasypiała wczesnym świtem, w jej snach wszędzie pojawiały się wizje ruin, płonącego miasta i wędrujących po niż żywych trupów. Poświęcając czas tylko na opiekę nad dzieckiem i pracę, Sasha wykorzystywała każdą okoliczność by przysłuchiwać się bajkom, plotkom i legendom o nieumarłych. Wyobrażała sobie ich słabe punkty i próbowała z wielu opowieści wyłuskać najskuteczniejsze metody walki z chodzącymi zwłokami. Nawet w piwnicy w której mieszkała zaczęła wzmacniać ściany workami z piaskiem, oraz gromadzić coraz większe zapasy niepsującej się żywności i wody. Od czasu do czasu odwiedzała też służącą w pobliskim przedszkolu Siostrę Sigmara, by słuchać legend o jego walce z zagrożeniami Imperium (i delikatnie podpytując o nieumarłych rzecz jasna).

Szczyt jej paranoi przypadł na dzień przed wielkim świętem nastania roku 2000. Była tak przerażona tym, że nawet miejscowa kapłanka zniknęła w Skale wieszcząc nadejście zagłady, że zamiast wybrać się ku świętowaniu pozostała z dzieckiem w swojej piwnicy. I wtedy nastąpił koniec Mordheim.

Po upadku komety niemal dwa tygodnie próbowała odgruzować wejście do swego cudem ocalonego schronienia, żywiąc się zapasami i pojąc przezornie ukrytą wodą. Gdy wreszcie z niej wyszła, ujrzała wizję ze swych najgorszych koszmarów. Wokół leżał tylko popiół, budynki legły w gruzach, zewsząd bił zielonkawy blask niedogasających płomieni, a na ulicach były tylko trupy. Niektóre z nich chodziły i wbiły w nią swe piekielne ślepia, by już chwilę później ruszyć w jej kierunku powolnym marszem.

Ciężko byłoby jej przetrwać gdyby nie kolejny cud. Najwyraźniej w małej kapliczce Siostry Sigmara znajdowało się coś wystarczająco cennego, by zakon zechciał to odzyskać. Trzy z nich kosztowało do to życie, co Sasha zauważyła po ubiorze kobiet leżących pod drzwiami. Jedna z nich wciąż dzierżyła w dłoniach swój błogosławiony młot. Po tę broń pobiegła Sasha i to dzięki niej udało jej się przetrwać zarówno ten dzień, jak i każdy kolejny…

Sasha nie ufa nikomu i dba o własne przetrwanie. Na szczęście w przetrwaniu czasem pomaga współpraca z innymi. Na szczęście dla tych innych właśnie, bo Sasha poradzi sobie zawsze!

Honorarium

W kampanii „Moc żywych trupów” – brak. Sasha pomoże bandzie obrońców za darmo, za każdym razem gdy jej ranking spadnie do poziomu o 50 punktów niższego niż poziom rankingu bandy nekromanty.

W każdej innej rozgrywce (czyli po wydarzeniach opisanych w kampanii) Sasha przyłączy się do bandy danego gracza za 35gc plus 15gc za utrzymanie.

Notowanie

Sashka podnosi notowanie bandy o +25 punktów.

Może być zatrudniona przez bandy

Łowców Czarownic, Krasnoludów, Ludzkich najemników, Ostlandu, Averlandu, Sióstr Sigmara i Kislevitów

Sasha Frey M 4 | WS 4 | BS 3 | S 3 | T 3 | W 2 | I 3 | A 2 | Ld 7

Ekwipunek

Sasha uzbrojona jest w trzymany oburącz spory młot sigmarycki, który zdążyła zmodyfikować przedłużając jego trzonek. Posiada on wszystkie bonusy Młota Sigmaryckiego i broni dwuręcznej, ale nie jest bronią powolną i nie uderza jako ostatni w walce wręcz. Oprócz niego Sasha nie posiada żadnego innego, godnego uwagi ekwipunku.

Umiejętności

Sasha posiada umiejętności „Mistrz Walki” i „Skok w bok” z listy umiejętności bojowych.

Zasady specjalne

„Ja nienawidzę zombie? Nie… to nie tak. Ja je tylko zabijam!” (Sasha Frey)

Nie boję się trupów – Sasha jest odporna na wszelkie oddziaływania psychologiczne związane z zombie i walcząc z nimi nie musi zdawać żadnych tego typu testów.
Wiem o nich wszystko – Sasha otrzymuje +1 do trafienia gdy walczy przeciwko dowolnemu zombie.

c.d.n.

Scenariusze, Zasady ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Scenariusze, Zasady » Sasha Frey – Dramatis Personae do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków