Pokaż kotku co masz w środku #2 – Zombie z Mantic Games

30 grudnia 2012 dodał Karol

Tak jak zostało powiedziane wcześniej, dziś kolej na wypryskową analizę zombiaków z Mantic Games. Wypraska mała, ale liczna (10 sztuk w tym zestawie) zapewnia nam 30 sztuk świeżych zwłok podążających w kierunku wyznaczonym przez swego władcę. Co jednak dokładnie zawiera? Już mówię.

Jak zwykle zacznijmy od podstaw, czyli nóżek. Dostajemy ich 3 bazowe wzory. Ani to dużo, ani mało. Ot tak zwyczajnie. Jeśli komuś mało, to może sobie połączyć z nóżkami opisanych wcześniej ghouli. Kompatybilności z bitsami innych firm (np. milicji imperialnej) jeszcze nie badałem, bo są dość daleko ode mnie. Godnym uwagi jest fakt małej podstawki bez nóżek: to kółeczko, to zestaw zakopanych częściowo w ziemi flaczków, które spokojnie mogą posłużyć za podstawę ożywieńca czołgającego się po glebie.

Dalej dostajemy 3 korpusiki z rączkami. Jeden z nich ma obie (w pozycji na „zjem Wasze mózgi!”), dwa kolejne tylko lewą. Żeby było zabawniej, za „korpusik” może posłużyć jeszcze górna połówka urąbanego zombiaka, czyli zestaw flaczków i ułamany kawałek kręgosłupa. Kiedyś myślałem, że to oryginalny pomysł wymyślony przez chłopaków ze Spellcrow, dziś już wiem, że Mantic zrobił to szybciej. Jeśli ktoś jest szczególnie skąpy, to mała porada: umiejętne kombinowanie bitsów, dzięki istnieniu bonusowej dolnej i górnej połówki, może sprawić, że Wasza horda rozrośnie się o teoretyczne 10 modeli. Niestety, o ile spokojnie można znieść 10 czołgaczy, o tyle 10 chodzących kręgosłupów może być już lekkim przegięciem. Ale tak z 3 sztuki? Czemu by nie?!

Do uzupełnienia dwóch brakujących prawych rąk na korpusikach zaoferowano trzy wzory takowych. Jedna jest zwykłą łapką, druga jest ręką trzymająca drugą rękę jako broń, trzecia trzyma w garści głowę (czy swoją czy wroga ciężko powiedzieć, przekonajcie się sami sklejając modele). Może to wyglądać trochę biednie, dopóki nie przypomnimy sobie o wypraskach ghouli opisanych wcześniej (lub nawet szkieletów, które będą opisane później). Jak się postarać, to da się zrobić z tego całkiem sporo.

Jak zwykle na koniec zostają główki. Jeśli nie liczyć wcześniejszej w ręce, to jest ich dokładnie sześć. Sześć krzywych, rozkładających się ryjków, prezentujących albo kawałki kośćca, albo resztek włosów. Moim zdaniem nadal do zmieszania z innymi bitsami.

Podsumowując, w wyprasce zombiaków od Mantic Games znajdziemy:

- 3 wzory nóżek
- 1 wzór „flaczków” dla czołgającego się zombiaka
- 1 wzór korpusika z oboma łapkami
- 2 wzory korpusików z lewą łapką
- 3 wzory prawej łapki (pustej, z dłonią i z głową w garści)
- 6 wzorów główek w różnym stadium rozkładu
- samotny kręgosłup wystający z brzusznych wnętrzności

Smacznego!
Następne w kolejce: szkielety.

Figurki

Strona główna » Figurki » Pokaż kotku co masz w środku #2 – Zombie z Mantic Games

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków