Zestaw beczek – HR do Mordheim

5 listopada 2012 dodał Karol

Skoro była beczka, to lecimy dalej za ciosem: zestaw beczek!
Zestawy beczek to zwykle 2 lub 3 sztuki stojących obok siebie przedstawicieli tego zacnego elementu przechowywania żywności i napojów. Zazwyczaj ich celem jest utrzymywanie śledzi lub kapusty w stanie mało aromatycznym dla miejsca w którym się znajdują, czasem jednak przyjmują rolę „rzeczy do rozbicia w celu wzbogacenia się”. Zestaw taki jest trudniejszy do zniszczenia niż pojedyncza beczka, ale tylko prawdziwa rzyć wołowa próbowałaby go rozbijać oddzielnie.

Zestaw jest celem nieruchomym, przez co jest automatycznie trafianym w walce wręcz. Ogólnie traktuj go jako Powalony model o następujących statystykach:

Wytrzymałość: 3 Rany: 1 Pancerz: 4+

Gdy modelowi (najlepiej uzbrojonemu w porządny toporek, broń dwuręczną, albo porządny pistolet) uda się rozbić zestaw, może natychmiast dopisać on do stanu posiadania swojej bandy następujące znaleziska:

1-2 – Stary łój, zboże, kapusta lub zwłoki niemowlęcia – nic co mogłoby się przydać
3-5 – Złoto! – ponownie odrobina skitranej gotówki. Tym razem 2k3+1 monet
6 – To nie ser! – to co miałeś za kawałek sera tak spleśniałego, że aż świecił na zielono, okazało się fragmentem Dziwokamienia. Od razu dopisz go do majątku bandy!

W razie wątpliwości: zawartość zestawów beczek obecnych na stole, ale nie rozbitych w trakcie rozgrywki, nie trafia do zwycięzcy.

Zasady ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Zestaw beczek – HR do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków