Skrzynia – HR do Mordheim

18 listopada 2012 dodał Karol

Skrzynie – drewniane, podłużne, najczęściej okute pojemniki, służące do przewożenia rzeczy, które nie muszą wymagać szczelności. Zwykle są to wyroby rzemieślnicze (płody rolne przewozi się w nieokutych i bardziej przewiewnych pudłach), jednak jako że czasy są niespokojne, najczęściej znaleźć w nich można broń.

Skrzynia jest celem nieruchomym, przez co jest automatycznie trafiana w walce wręcz. Ogólnie traktuj ją jako Powalony model o następujących statystykach:

Wytrzymałość: 3 Rany: 1 Pancerz: 4+

Gdy modelowi (najlepiej uzbrojonemu w porządny toporek, broń dwuręczną, albo porządny pistolet) uda się rozbić skrzynię, może natychmiast dopisać on do stanu posiadania swojej bandy następujące znaleziska:

1-3 – Słoma, trociny i bezwartościowy szmelc – nic co mogłoby się przydać
4 – Zestaw broni obuchowej – 2 młoty
5 – Komplet toporków – 2 topory
6 – Dwa nagie miecze – 2 miecze

Znaleziona broń od ręki trafia do stanu posiadania bandy, ale dopiero po potyczce może być rozdysponowana między jej członków.
W razie wątpliwości: zawartość skrzyń obecnych na stole, ale nie rozbitych w trakcie rozgrywki, nie trafia do zwycięzcy.

Dla zachowania równowagi w grze, raczej nie zaleca się rozstawiania na stole większej ilości skrzyń niż k3+1 w jednym scenariuszu.

Zasady ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Skrzynia – HR do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków