Ogr pirat – najemne ostrze do Mordheim

8 listopada 2012 dodał Karol

Ogr pirat

100 gc za wynajem, 40 gc za utrzymanie

Wielu ogrów, zwanych ludożercami, opuszcza swe rodzime plemiona i wyrusza w świat, gdzie przez dekady zdobywa nowe umiejętności i doświadczenie. Niektóre z nich zwiedzają egzotyczne kraje, inne walczą w najkrwawszych wojnach, jeszcze inne (jak właśnie piraci) załapują się do służby na okrętach, gdzie uczą się obsługi muszkietów.
Wśród dziesiątek przygód zdarza im się najmować w bandach najemników, które potrafią wydać majątek na przygarnięcie tak doskonałych siepaczy. Oferowana praca to dla ludożerców prawdziwa satysfakcja, wiedzą oni bowiem, że po zakończeniu wędrówki i powrocie w rodzime strony będą mogli stać się jednymi z najważniejszych członków plemienia.
No i zostaje jeszcze jedna, sentymentalna kwestia: który z małych ogrów nie marzył nigdy o tym, by gdy dorośnie zostać piratem?

Może być zatrudniany przez: wszystkie bandy z wyjątkiem Skavenów

Notowanie: Ogr pirat podnosi notowanie bandy o +40 punktów i +2 punkty za każdy zdobyty punkt doświadczenia.

Ogr pirat
M 6 | WS 4 | BS 4 | S 5 | T 4 | W 3 | I 3 | A 3| Ld 8

Ekwipunek: Ogrzy pirat uzbrojony jest w miecz, kotwicę (liczona jak jednoręczny topór) i parę muszkietów (patrz: Zasady specjalne). Nosi na sobie lekką zbroję.

Zasady specjalne:
Strach – Ogr pirat budzi strach
Duży cel – Ogrzy pirat traktowany jest jako Duży cel na zasadach określonych w sekcji Strzelanie
Para muszkietów – ekwipunek strzelecki Ogra pirata traktuje się jako parę pistoletów o zasięgu 24”, a przy ich używaniu korzysta się z umiejętności związanych z pistoletami.
Zasłuż sobie! – żaden z ogrów ludożerców nie przyłączy się do bandy, która nie jest wystarczająco doświadczona. Z tego powodu nie możesz włączyć ich do swojej startowej rozpiski. Dodatkowo żaden z nich nie zrezygnuje nigdy z należnej zapłaty, nie możesz więc nająć ich w wyniku „Długu wdzięczności” (trzy szóstki w fazie eksploracji).

Umiejętności: Ogr pirat może wybierać umiejętności z listy Siłowych, Walki i Strzeleckich, gdy tylko otrzyma nową umiejętność w rozwoju.

Zasady , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Ogr pirat – najemne ostrze do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków