Ogr ludożerca – najemne ostrze

15 listopada 2012 dodał Karol

Ogr ludożerca

100 gc za wynajem, 35 gc za utrzymanie

Wielu ogrów, zwanych ludożercami, opuszcza swe rodzime plemiona i wyrusza w świat, gdzie przez dekady zdobywa nowe umiejętności i doświadczenie. Niektóre z nich zwiedzają egzotyczne kraje, inne walczą w najkrwawszych wojnach, jeszcze inne załapują się do służby na okrętach.
Wśród dziesiątek przygód zdarza im się najmować w bandach najemników, które potrafią wydać majątek na przygarnięcie tak doskonałych siepaczy. Oferowana praca to dla ludożerców prawdziwa satysfakcja, wiedzą oni bowiem, że po zakończeniu wędrówki i powrocie w rodzime strony będą mogli stać się jednymi z najważniejszych członków plemienia.
Cechą charakterystyczną ludożerców jest ich ubiór, pochodzący najczęściej z krainy, w której spędzał najwięcej czasu. Znawcy różnych kultur z łatwością odróżnią ludożercę z Imperium, Nipponu, Arabii czy Bretonni, od takiego z Norski, czy spędzającego czas na morzu.Może być zatrudniany przez: wszystkie bandy z wyjątkiem Skavenów

Notowanie: Ogr ludożerca podnosi notowanie bandy o +40 punktów i +2 punkty za każdy zdobyty punkt doświadczenia.

Ogr ludożerca
M 6 | WS 4 | BS 4 | S 5 | T 4 | W 3 | I 3 | A 3| Ld 8

Ekwipunek: Ogrzy ludożerca uzbrojony jest w dowolne dwie bronie ręczne, lub dowolną broń dwuręczną. Nosi na sobie lekką zbroję.

Zasady specjalne:
Strach – Ogr ludożerca budzi strach
Duży cel – Ogrzy ludożerca traktowany jest jako Duży cel na zasadach określonych w sekcji Strzelanie
Zasłuż sobie! – żaden z ogrów ludożerców nie przyłączy się do bandy, która nie jest wystarczająco doświadczona. Z tego powodu nie możesz włączyć ich do swojej startowej rozpiski. Dodatkowo żaden z nich nie zrezygnuje nigdy z należnej zapłaty, nie możesz więc nająć ich w wyniku „Długu wdzięczności” (trzy szóstki w fazie eksploracji).

Umiejętności: Ogr ludożerca może wybierać umiejętności z listy Siłowych i Walki, gdy tylko otrzyma nową umiejętność w rozwoju.

Zasady , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Ogr ludożerca – najemne ostrze

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków