Ogrzy kanonier – najemne ostrze do Mordheim

25 października 2012 dodał Karol

Ogr kanonier

80 gc za wynajem, 35 gc za utrzymanie

Zainteresowania ogrów bywają różne. Mimo że większość z nich opiera się o jedzenie i walkę, w społecznościach tej rasy odnaleźć można postaci o bardziej wysublimowanych preferencjach. Ogrzy kanonierzy zafascynowani są ideą eksplozji, hałasu, wielkiej ilości dymu i zamieszania jakie one wywołują. Szczytem ich marzeń jest zdobycie dowolnej armaty, którą po zapchaniu prochem wypełniają po brzegi kartaczami. Nic dziwnego, że widok gigantycznego stwora, który przykłada działo do biodra i zaczyna się opętańczo śmiać, staje się niejednokrotnie tematem przewodnim koszmarów śnionych przez niektórych najemników, nawet jeśli efektywność tych stworów nie zawsze była szczególnie wysoka. Koszta ich najęcia nie różnią się od kosztów najmu ogrzych ochroniarzy, ale koszt zużywanego przez nich prochu zwiększa znacząco ich utrzymanie.

Może być zatrudniany przez: te same bandy, które mogą zatrudnić Ogra ochroniarza.

Notowanie: Ogr kanonier podnosi notowanie bandy o +30 punktów i +1 punkt za każdy zdobyty punkt doświadczenia.

Ogr kanonier
M 6 | WS 3 | BS 2 | S 4 | T 4 | W 3 | I 3 | A 2| Ld 7

Ekwipunek: Ogr kanonier uzbrojony jest w wyrwaną z łożyska armatę (patrz: Zasady specjalne). Swoje ciało chroni lekką zbroją.

Zasady specjalne:
Strach – Ogr kanonier budzi strach
Duży cel – Ogr kanonier traktowany jest jako Duży cel na zasadach określonych w sekcji Strzelanie
Ogrza armata – Wykorzystywana przez Ogra kanoniera armata podlega wszystkim zasadom garłacza, posiada jednak Siłę 4 i zasięg 12 cali i Penetrację zbroi (dodatkowe -1 do Pancerza przeciwnika). Szerokość „wzornika” jest równa szerokości podstawki modelu (40mm) i wyznacza się go prostopadle do jej przedniej krawędzi. W walce wręcz armata używana jest jako obuchowa broń dwuręczna.

Umiejętności: Ogr kanonier może wybierać umiejętności z listy Walki i Siłowych, gdy tylko otrzyma nową umiejętność w rozwoju.

UWAGI:
Jako uzbrojony w broń dwuręczną, najemnik ten staje się bardziej grywalny przy używaniu zasad Ataku improwizowanego.
Jeśli używasz zasad alternatywnych broni czarnoprochowej (niewybuchy itp.) to koszt utrzymania Ogra kanoniera spada do 30gc.

Zasady , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Ogrzy kanonier – najemne ostrze do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków