Na elfy nie głosowałem!

22 września 2012 dodał Karol

Znów trochę propagandy, tym razem jednak w klimatach edukacyjnych. Jakiś czas temu banda szalonych, acz niesamowicie szczwanych i kumatych krakusów, najpewniej podczas jednej z sarmackich biesiad, wpadła na przewrotny pomysł typu „może zamiast marudzić na świat, zróbmy coś konstruktywnego?”.
I zrobili! W sposób ten (przynajmniej taką mam fantazję) chłopaki z Pospolitego Ruszenia Szlachty Ziemi Krakowskiej stworzyli Projekt DEMOkracja- edukacyjny program uczący gimnazjalistów idei społeczeństwa obywatelskiego i przybliżający im zasady rządzące w miłościwie nam panującym ustroju.Co jest w nim takiego fajnego, że muszę o nim tu wspomnieć? Poza tym, że robią go niesamowici ludzie, oraz pomijając fakt urządzania przez nich LARPopodobnych lekcji dzieciakom, ekipa wzięła na siebie zadanie stworzenia wyjątkowego narzędzia nauczania: karcianej gry fantasy dotyczącej polityki!
Konsensus, bo tak nazywa się gra, sami autorzy opisują tak:

Fabuła gry przenosi graczy w wyimaginowany świat fantasy, w którym istnieje pewna Republika Wielorasowa. Państwo choć młode, nie może do końca uporać się z przeszłością a także wykrystalizować swojej polityki zwróconej ku przyszłości. W obliczu wielkiego kryzysu musi wybrać jedną z czterech proponowanych przez największe partie filozofii ideologii.

Czy będzie to nurt lewicowy głoszony przez Sojusz Równych Elfów?
A może gospodarczy liberalizm promowany przez Unię Wolnych Niziołków?
Nie wolno zapominać też o hasłach ludowych silnego Stronnictwa Ludzkiego.
Czy jednak czarnym koniem kadencji nie będzie Krasnoludzka Partia Konserwatywna?

Wybierz swoją partię i przeforsuj swoje zdanie w parlamencie. Wykorzystaj swoją charyzmę do tego by przekonać innych graczy do twoich poglądów. Twoje spojrzenie na funkcjonowanie gospodarki, polityki zagranicznej a także administracji może pozwolić przezwyciężyć Wielki Kryzys!

Gra ma za friko trafić do rąk dzieciaków uczestniczących w projekcie, ale osobiście mam nadzieję, że choć o jedno pudełko autorzy zorganizują jakiś konkurs w ramach akcji promocyjnej. A może po zakończeniu projektu udostępnią zasady i karty w formacie .pdf (dla fanatyków)? Póki co nie wiemy.

Nie zostaje mi nic innego jak trzymać kciuki za projekt i mocno zachęcać Was do zapoznania się z nim. Może kiedyś Wasze dzieci właśnie w ten sposób będą uczone w szkołach?

Ciekawostki ,

Strona główna » Ciekawostki » Na elfy nie głosowałem!

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków