Barykady by Adaśko

13 stycznia 2012 dodał Karol

Historia tych barykad jest długa i dramatyczna. Odlane przeze mnie w żywicy ponad dwa lata temu (gdy jeszcze próbowałem nimi handlować pod sztandarem LABIRYNTH NET), wygrzebane z piwnicy, zapomniane w szufladzie.
W końcu trafiły do Adaśka, który pomalował je na potrzeby naszego stołu do Mordheim… po czym zagubił ;)

Wygrzebane z czeluści piekielnych stosunkowo niedawno doczekały się uroczej sesji fotograficznej, którą w imieniu malarza mam zaszczyt wrzucić na Najmitę.

Co można powiedzieć o tych kawałkach gruzu? Były ich cztery wzory, a Wy macie właśnie szansę podziwiać dwa z nich. Wszystkie zrobione z podobnych, samodzielnie wyrzeźbionych elementów, w krótkim czasie zasypały nam stół czterema rodzajami barykad w żółtawym kolorze żywicy.

Ciekawostka: w szafce z formami wciąż posiadam jeszcze cały, ciężki kartonik po butach wypełniony podobnymi odlewami z gipsu dentystycznego, który od dwóch lat nie może dojechać do Chełmży. W ten sposób gruzowiska stały się głównym pomnikiem wieloletniej akcji sprzątającej żony, o nazwie: „Chełmża – pamiętamy!”. Wciąż mamy nadzieję, że te elementy trafią do miejsca przeznaczenia (a przynajmniej moja żona ma wkurzając się na mnie średnio co sobotę).

Wreszcie, dzięki aktywności Adaśka, mamy te modele w wersji kolorowej. Powiem szczerze, że z miłą chęcią zobaczyłbym je w akcji… a z jeszcze milszą obejrzał pozostałe dwa wzory w tak sympatycznych kolorkach. Kto wie? Może za kolejne 2 lata coś się uda? ;)

Galerie, Makiety ,

Strona główna » Figurki » Galerie, Makiety » Barykady by Adaśko

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków