Pillow A-Go-Go czyli walki na poduszki

30 grudnia 2011 dodał Karol

Dobra… ja wiem że ten figurkowiec to nie jest fantastyka… ale i tak jest fantastyczny!
Pillow A-Go-Go jest figurkową grą bitewną, w której gracz dowodzi grupką lasek w wojnie na poduszki, walcząc o dominację nad wielkim, różowym łóżkiem. Nie wiem jak wy, ale po wszystkich elfach, orkach i kosmicznych komandosach o oryginalniejszym pomyśle jeszcze nie słyszałem.

Na stronie Pillow A-Go-Go znajdziecie bez problemu pełne zasady rozgrywki, w skład których wchodzą dwie strony wytycznych plus jedna strona z różowym łóżkiem i zestawem poduszek do wycięcia. Pod tym samym adresem zobaczycie zdjęcia pierwszych modeli do gry. Same figurki może nie wymiatają, ale lektura zasad jest godna uwagi, bo nie dość że ocieka prostotą, to jeszcze wydaje się naprawdę grywalną opcją imprezową (czytaj: zasady można pojąć i wytłumaczyć nawet przy niepełnej/nadmiernie poszerzonej świadomości). Twórcy oceniają, że jedna rozgrywka trwać może od godziny do 90 minut, ale tak naprawdę rozgrywka doświadczonych graczy trwać może około połowy tego czasu.
No i do tego klimat lasek tłukących się poduszkami: czysta rozkosz!

Cała gra to najpewniej wesoły żart Fiendish Fabrications, który pewnie bezpośrednio kokosów firmie nie przyniesie. Biorąc jednak pod uwagę, że inwestują w modele gotycko-steampunkowe, a nie są zbyt znani, na pewno mają szansę się dzięki niemu rozreklamować.
A przyznać muszę, że cała ta oparta na kartach do gry mechanika zwyczajnie mnie uwiodła…

Cóż więc rzec? Drukować zasady, poduszki w łapkę i niech wygra lepszy!

Ciekawostki

Strona główna » Ciekawostki » Pillow A-Go-Go czyli walki na poduszki

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków