Grimm Fairy Tales cz.14 „Piękna i Bestia” (2)

15 grudnia 2011 dodał Karol

Zeszyt za zeszytem, opisy wydawcy coraz dokładniej opisują całość treści komiksu. Nie wiem czy to dobrze, ale jakoś trzeba to zaakceptować ;)

Cudowna dziewczyna Drew – Jenna, nareszcie zostawiła go wraz z jego pełnym przemocy stylem bycia i znalazła szczęście u boku innego. Ale mściwy Drew nie chce pozwolić parze żyć długo i szczęśliwie.
W tym czasie wściekła Bestia szuka swej Pięknej gdy ta została odbita z jego posiadłości. Plan Bestii zakłada odzyskanie Jesabel bez względu na koszta, wliczając w to destrukcję. Nawet sama Sela nie jest w stanie przewidzieć jak skończy się ta saga.


Tym razem nie zamierzam rozpuszczać się nad fabułą komiksu, bo bez spoilerów się nie da powiedzieć o żadnym szczególe. Zakładam, że poprzednią część już zdążyliście poznać przynajmniej na poziomie moich uwag i wrażeń, teraz więc jedyne co zostaje mi dopisać to: „oto ciąg dalszy”.

A co w nim? Bestia i jej szał, zarówno w świecie realnym, jak i tym baśniowym. Większość stron zeszytu poświęcona jest dużej ilości broni, kłów, pazurów i upierzonych strzał, a co za tym idzie również krwi i łamanych kości. Lekko (jedynie) zaskakujący, ale jak zwykle brutalny i smutny koniec podsumowuje oba zeszyty robiąc z nich łącznie element kolekcji dla fanów rzezi i komiksowej rozwałki. To co wyraźnie jednak rzuca się w oczy to udział Seli. Jaki?

Otóż nasza główna bohaterka, będąca zawsze jedynie biernym obserwatorem chyba przestaje wytrzymywać wątpliwości wynikające ze swej bierności. O ile jeszcze w Złotowłosej stwierdzała jedynie „no trudno” o tyle teraz zaczyna zastanawiać się nad sensownością swoich działań – a niesamowicie krótki przebieg tych rozważań wcale nie tryska optymizmem i nadzieją. Jak widać autorzy postanowili rozwinąć wątki moralne na główną bohaterkę, która już w następnej części ma szansę się jeszcze bardziej rozkręcić.

Kiedy będzie to opisane? Jak widzicie pewnie po szybkości pojawienia się tej części – ciężko powiedzieć. Mam nadzieję, że nie zdążycie się zniechęcić, bo kolejny fragment serii naprawdę jest godny uwagi! :)

„Grimm Fairy Tales” Issue 14. „Beauty and the Beast” (Part 2)
Scenariusz i autor: Joe Tyler and Ralph Tedesco
Szkicowanie i tuszowanie: Tommy Castillo
Kolorowanie: Mark McNabb
Napisy: Artmonkeys
Okładka: Al Rio

Komiks , ,

Strona główna » Komiks » Grimm Fairy Tales cz.14 „Piękna i Bestia” (2)

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków