Beardy Bastards – komiks internetowy

28 grudnia 2011 dodał Karol

Z komiksami internetowymi jest tak, że miło na nie trafić, gdy już są rozwinięte i jest co czytać. Jeśli jednak pojedyncze paski tworzą jedną, spójną linię fabularną, niektórym ciężko czekać cały tydzień na obrazek niekoniecznie przyspieszający fabułę. Tym razem przedstawiam coś, co rozwija się dopiero od dwóch miesięcy, i choć może oryginalnością nie poraża, to tak ocieka jednym z ulubionych klimatów prawdziwych bitewniakowych geeków, że aż szkoda o nim nie napisać!Beardy Bastards to komiks o krasnoludach w kosmosie. Tak, wiem że to już kiedyś było. Kiedyś GW stworzyło je na potrzeby Wh40k nazywając Squatami, później pozwoliło im zostać pożartymi przez Tyranidów, jednak ich wierni fani przetrwali. Niedawno pojawiła się okazja by pomysł brodatych pokurczów w kosmosie wskrzesić: wydanie przez Mantic Games odpowiednich modeli obudziło na nowo ideę w mózgach fanów i: oto jest!

Jako webcomic strona trzyma poziom, przynajmniej graficznie. Widać, że ktoś kto się za to zabrał na obrazkach się zna i wie co robi. Co do scenariusza… trzyma poziom określany przeze mnie jako „warhammerowy”. Fajnie się czyta, akcja się kręci, ale o zaskakiwaniu raczej nie ma mowy. Kiedyś myślałem, że scenariusz Space Marine mnie zaskoczy i przeżyłem to, co przy tym komiksie. Podejrzewam, że wiecie o co chodzi ;)

A co w nim samym? Poznajemy brodatego pokurcza, który ucieka przed robalopodobnymi stworzeniami próbującymi pożreć bazę na jego planecie. Po drodze trafia na innych i… ciężko powiedzieć co dalej, bo komiks istnieje od dwóch miesięcy i nie doczekał się jeszcze momentu ewakuacji. Póki co są krasnoludy, jest ciężka broń, są kosmici do rozwałki. Nic tylko kibicować i mieć nadzieję, że całość się rozkręci i stanie się twardym materiałem pod niezniszczalny fluff kosmicznego pokarmu dla robali!

Zainteresowani śledzeniem ich losów? Zapraszamy na beardybastards.com !!!

Komiks ,

Strona główna » Komiks » Beardy Bastards – komiks internetowy

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków