„Komponenta” – scenariusz do Mordheim

15 września 2011 dodał wielebny_rafael

Nocną ciszę przerywa wybuch, głuche trzaski łamanej drewnianej konstrukcji. Gdzieś blisko obozowiska kurz i pył, które się gwałtownie uniosły gryzą w gardło, duszą i doprowadzają do płaczu najtwardszych wojowników. Po chwili słychać chichot i ochrypły głos…
- Haha! Już prawie… jeszcze tylko… hmmm…

Szalonemu alchemikowi do ukończenia swych badań brakuje ostatniego komponentu. Przy ognisku, częstując dziwnie glumzowatą zupą opowiada o dwóch ciekawych stworzeniach, które uciekły wczorajszego wieczora „małym zielonym chłopcom”. Twoja banda podejmuje się zlecenia złapania przynajmniej jednej z tych istot. Alfredowi (alchemikowi) zależy na powodzeniu misji więc wręcza Wam dmuchawkę, trzy lotki i sieć do związania. Celem zlecenia jest tylko i wyłącznie któreś z owej dwójki squigów. Alchemik nie da się oszukać (np. przez podmienienie przez bandę O&G zwierzaków), wie czego chce. Dlaczego? Może pożarły coś jego, może są specyficzne, zmutowane? Wyniesionego squiga również nie można zachować dla swojej bandy (nikt nie jest w stanie ich wytresować).

Teren
Teren typowy dla Mordheim bez żadnych specjalnych wymogów, ulice, zniszczone domy, gruz, murki itp.

Rozstawienie
Każdy z graczy rzuca k6, ten z wyższym wynikiem decyduje: rozpoczyna grę jako pierwszy lub wybiera krawędź stołu. Każdy z graczy rzuca ponownie k6. Ten z wyższym wynikiem decyduje który z graczy wystawia swoją bandę pierwszy. Wystawiający się gracz ustawia swoją bandę do 6 cali od swojej krawędzi stołu. Na środku stołu stoją dwa modele squigów.

ZASADY SPECJALNE:

Dmuchawka alchemika
8 cali zasięgu, siła 1

Prosta w użyciu – ta broń nie wymaga treningu ani wyszkolenia aby jej używać, każdy bohater czy stronnik potrafiący używać broni strzeleckich (posiadający bs i intelekt pozwalający na korzystanie z broni) może jej używać.
Lotki – szpikulce lotek były kilka dni moczone w bardzo silnym narkotyku wywołującym senność. Po udanym trafieniu i zranieniu nie ma rzutów na tabelę obrażeń tylko narkotyk usypia przeciwnika na k3+1 rund. Narkotyk działa tylko na squigi. W turze podejścia do uśpionego potworka następuje owinięcie go siecią (tzw.w baleron). W momencie gdy narkotyk przestaje działać, należy w każdej turze squigów wykonać rzut D6 na związane zwierzę.

1-2 – squig uwalnia się. Czytaj zasady specjalne – Ruch
3-6 – wierzga, skacze, gryzie by się uwolnić. Ruch modeli niosących go w tej sytuacji traktowany jest jako ruch w trudnym terenie.

Trutka na Squigi – w przypadku trafienia squiga dmuchawka ma siłę równą 3.
Każdy z graczy ma do dyspozycji jedną dmuchawkę, trzy lotki i sieć. Należy wskazać, który z bohaterów będzie posiadał „sprzęt usypiający” przy sobie a który sieć.

Squigi

Te stworzenia są dziwną mieszanką zwierzęcia i grzyba, a składają się głównie z zębów, rogów i podłego charakteru.

Squig M 2k6 | WS 4 | BS – | S 4 | T 3 | W 1 | I 4 | A 1 | Ld 5

Broń/Zbroja: Brak. Squigi nigdy nie używają ani broni ani zbroi.
Zasady specjalne ruchu: Squigi nie mają stałej charakterystyki Ruchu, ponieważ poruszają się niezgrabnym krokiem. Aby to odzwierciedlić, w momencie określania ruchu, rzuć 2K6, aby zobaczyć ile w tej turze poruszył się Squig. Squigi nie biegają i nie deklarują szarży, mogą wejść w kontakt z przeciwnikiem swoim normalnym ruchem 2K6”. Jeżeli tak się stanie, traktowane jest to jako szarża w tej rundzie walki wręcz.
Squigi poruszają się na początku tury pierwszego gracza, zanim ten wykona swoje ruchy w losowo wybranym kierunku.

Zakończenie gry
Należy uśpić przynajmniej jednego squiga i przenieść przez swoją krawędź stołu. Nieść truchło musi dwóch wojowników. Członkowie bandy mogą przekazywać sobie zdobycz Może zdarzyć się sytuacja gdy oba squigi zostaną zabite (wypadek przy pracy) wówczas nie ma zwycięzcy, a ukryty w ruinach i obserwujący polowanie alchemik odchodzi (w stronę zachodzącego słońca). Scenariusz nie kończy się z chwilą gdy na skutek testów rozbicia na stole pozostaje jedna banda ponieważ to i tak nie świadczy o wykonaniu zlecenia.

Doświadczenie
+1 z przeżycie jeśli bohater albo grupa stronników przeżyją bitwę
+1 dla dowódcy za zwycięstwo dowódca zwycięskiej bandy otrzymuje +1 doświadczenia
+1 za wroga OOA każdy bohater dostaje +1 doświadczenia za każdego zabitego wroga
+1 dla bohaterów, którym uda się przenieść squiga za krawędź stołu. Jeżeli to stronnicy exp im się nie należy.

Nagroda
Banda której uda się przynieść squiga na komponenta alchemikowi w nagrodę otrzymuje zapakowany stary i pożółkły notatnik. Jeden z Twoich bohaterów po przeczytaniu zdobywa wiedzę, która umożliwia mu wybranie jednej umiejętności akademickiej.

***

Szukasz więcej scenariuszy Wielebnego? Zerknij do jego Wielkiej Biblioteki Scenariuszy!

Scenariusze ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Scenariusze » „Komponenta” – scenariusz do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków