„Żagle staw!” – krótka zapowiedź

21 lipca 2011 dodał Karol

Dobra… już mi się zdarzyło chlapnąć Adaśkowi, to czas na pierwszy realny przeciek. Bo bądźmy szczerzy: czapki przeciekiem nie były ;)
Nie porzuciłem idei dodatków do Mordheim i od pewnego czasu kleję dość spory .pdf związany z graniem w pirackich realiach. Jak zwykle główną wytyczną jest maksymalna prostota, a przedmowę do całości mogę już chyba zaprezentować:

- Mówiłem! Mówiłem że mapa jest prawdziwa! – radość Bosmana sięgała zenitu – Te gady trzymały to cały czas pod swoim nosem! Jesteśmy bogaci! Jesteśmy okropnie bogaci!
- Nie ciesz się za bardzo – odrzekł kapitan spokojnie, mimo zabrudzonego krwią opatrunku na żuchwie. – Doszło nas tu ledwie kilku, a czeka nas jeszcze droga powrotna…
- Nie bój żaby kapitanie! Teraz możemy wszystko! Jesteśmy panami świata! Gdy wsiądziemy z powrotem na łajbę nic nas nie zatrzyma!!!
Jak na złość właśnie wtedy huknęło z muszkietu. Okrzyki radości Bosmana zamieniły się w ryk bólu. Chwilę po tym pojawiły się już ryki szarżujących przeciwników.
- Taaa… – kapitan podnosząc się na drewnianej nodze zachowywał pełen spokój sięgając po pistolety. – Tylko orków nam tu jeszcze brakowało…

***

„Żagle staw!” to króciutki pomysł na minisuplement do Mordheim, pozwalający na rozgrywki modelami piratów (lub na piratów stylizowanymi), w staroświatowych realiach.

Można zapytać: po co? Przecież była już banda piratów, przecież była już Lustria…
Jednak nie każdemu to wystarcza, albo nie każdemu odpowiadają zasadami czy klimatem. Fakt, że makiety do Lustrii mogą okazać się bardzo przydatne, a i jej zasady miło znać – pamiętać jednak należy, że życie pirata nie musi ograniczać się do tego rejonu!

Przecież są jeszcze Południowe Krainy, jest Sartossa, są niedostępne brzegi Elfich Królestw, Norsca otwiera swe mroźne fiordy, tak samo jak Khemrii swą pustynię, a Cathay… cóż… uzbrojoną flotę!

Cały ten bałagan ma jeden, nadrzędny cel: ukłon dla starej ekipy klimatycznych zapaleńców, zgromadzonych niegdyś przy „Królowej Mórz” – małym portaliku i forum gier bitewnych, udającego rozlatującą się łajbę ze Starego Świata. Właśnie dla tych wszystkich, których nawet nie muszę wymieniać z imienia (a i tak w końcu wymienię), przedstawiam kolejny bitewniakowy projekt robiony dla czystej, niczym nie skrępowanej przyjemności tworzenia i zabawy ze światem Warhammer`a!

Chcesz wyruszyć na morze? Poczuć smak soli i zapach prochu? Brak Ci złota? Szukają Cię śledczy albo mężowie kochanek? Zaciągnij się na statek i…
… Żagle staw!

Miłej zabawy życzy
Kapitan
(i reszta ekipy)

Tak jak widzicie: jest potencjał, teraz można to już tylko zepsuć ;)
Co faktycznie istnieje, a czego można się jeszcze (może?) spodziewać?

Gotowe są:

  - nowe listy handlu i ekwipunku dostosowane do życia na morzu i wśród portowych miast
  - uproszczone zasady eksploracji oparte o dużą ilość złota i map skarbów
  - pełne ładownie magicznych przedmiotów z najróżniejszych krańców świata (aktualnie największy fragment całego dodatku!)
  - zasady dostosowania oficjalnych band do realiów pirackich
  - nowe zasady broni palnych (bez obaw, kosmetyczne! bez zmieniania cen, siły, zasięgu i zasad strzelania na raz! ;) )
  - lista 17 dostępnych najemników
  - mini-poradnik modelarski (nie tylko o czapkach ;) )

W przygotowaniu wciąż są:

  - kolejne kosze pełne najróżniejszych skarbów do odkrycia
  - opisy nowych najemników
  - oprawa graficzna całego dokumentu
  - tłumaczenie całości na język angielski

W kolejce czekają:

  - pełnowymiarowe modele okrętów dla większości band
  - kilka „niespodzianek” związanych ze scenariuszami i systemem kampanii

Na pewno nie będzie:

  - nowych band… przynajmniej nie w bazowym pliku (po co tworzyć kolejne bandy, które ktoś będzie znów na siłę chciał wcisnąć do zrujnowanego miasta?)
  - dużej ilości fluffu – piraci to temat o tak wielkim jego ładunku, że każdy z graczy może znaleźć go sobie sam! Na pewno podamy ciekawe źródła… ale i na pewno nie będziemy Was nim przygniatać! Świat Warhammer`a jest go pełen po brzegi – nam ciężko będzie wcisnąć tam coś nowego, a przepisywanie kilkudziesięciu stron czy inne mało kreatywne zajęcia po prostu nas nie kręcą…
  - jednorożców ;)

Zakończenie całości planowane pod koniec wakacji.
ARRR!

Mordheim ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » „Żagle staw!” – krótka zapowiedź

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków