Goblins!

1 czerwca 2011 dodał Karol

Wiecie jak to jest. Człowiek chodzi tym swoim wyrzynaczem, morduje orka za orkiem, zombiaka za zombiakiem, aż któregoś dnia zaczyna się zastanawiać czemu to wszystko takie głupie? Dlaczego te podłe istoty dają się zwyczajnie zabijać, zamiast zaatakować z zasadzki i użyć tych wszystkich artefaktów, które później znajduje się w skrzyniach na środku ich obozu?! Przeciętnemu graczowi na szczęście szybko takie myśli przechodzą. Nieprzeciętni… cóż. Popadają w szaleństwo.Tak też stało się i tym razem. Tarol Hunt, a później także i jego partnerka Danielle Stephens stworzyli coś, czego w pełni naturalnym nazwać nie można. „Goblins” jest tworzonym już od sześciu lat komiksem internetowym, który opowiada o życiu goblinów z obozowiska przeznaczonego do wybicia w jakiejś sesji D&D. Jak łatwo się domyślić po słowie „życiu” w jakiś sposób przetrwały tę misję. A jak? Prosto. Złamały wszelkie zasady przyjmując klasy, zbierając ekwipunek i samemu zostając bohaterami! Niemożliwe? A jednak!

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w 2005 roku gdy komiks powstawał, gracze AD&D dopiero zaczynali marzenia o możliwościach grania innymi rasami niż te klasycznie przyjęte za dopuszczone do rozgrywki. Wyobraźcie więc sobie jaki klimat musiał mieć komiks, w którym banda goblinów posługująca się typowo technicznym slangiem graczy, robi rozwałkę w labiryntach i podczas scenariuszy dla nich przeznaczonych. Niezłe, co? A to przez te lata wciąż trzyma klasę!

Żeby było śmieszniej, autor bez najmniejszych oporów nabija się z klasycznych „dedekowców”, przedstawiając świat gier RPG jako miejsce zamieszkiwane z jednej strony przez prześladowane gobliny szlachetnie walczące o przetrwanie, z drugiej przez podłych poszukiwaczy przygód, w imię ideałów wyrzynających wszystko co wejdzie im w drogę. O dziwo jedynymi w miarę neutralnymi okazują się Ci, którzy na graniu znają się najmniej, lecz szybko zauważają, że coś z takim światem musi być nie tak…

Zresztą co będę się niepotrzebnie rozpisywał? Sami poczytajcie! A jest co, bo komiks jest aktualizowany obecnie dwa razy na tydzień, co przez sześć lat urosło do całkiem niezłej ilości plansz. Zapraszam do poznania życia oczami Goblinów!

Komiks , ,

Strona główna » Komiks » Goblins!

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków