Grimm Fairy Tales cz.10 „Żabi Król”

2 maja 2011 dodał Karol

Stało się! W naszej wędrówce przez komiksy Grimm Fairy Tales, dotarliśmy do części, w których niemalże całą fabułę zdradza nam już wydawca w swym przesłodkim wstępie ;) Z tego względu żeby nie zajmować zbyt wiele miejsca na stronie głównej, po prostu czytajcie dalej, aby się z nią wstępnie zapoznać! Bo nie ukrywając- ta część również odsłania przed nami kolejne smaczki świata baśni!


Nowa wersja klasycznej baśni Grimmów o księciu zaklętym w żabę. Nadęta i samolubna Lizette zawsze dostaje to, czego chce, wliczając w to zadanie domowe swojego cichego i nieśmiałego kolegi z klasy, Neville`a. Ale gdy zaczyna go upokarzać, wkracza Sela by ją powstrzymać.

Calliope uwielbia podziwiać swe odbicie, traktować innych jak powietrze i czekać na Księcia, lub jeszcze lepiej – Króla, by przybył na białym koniu i uniósł ją ze sobą. Ale gdy nadchodzą dla niej ciężkie czasy zmuszona jest złożyć obietnicę zaklętej żabie. Jednak niehonorowa Calliope nie ma zamiaru dotrzymać słowa i nie tylko łamie przysięgę, ale też robi coś absolutnie okropnego. Gdy cichy i nieśmiały sługa staje się świadkiem jej czynu, nie pozostaje mu nic innego jak dać dziewczynie lekcję.

Tym razem nasza ulubiona brunetka (Jak pewnie zauważyliście w opisie: ona wreszcie ma imię! Panie i Panowie! Oto Sela!) uczy biologii i cięcia żab, w ten sposób trafiając do głównych bohaterów naszej opowieści. A o czym jest opowieść? O ważności danego słowa, o tym że wygląd nie jest najważniejszy, a to co nosi się w środku, oraz o tym co czeka wredne pipy, które nie chcą słuchać gdy daje się im szansę.

To co wydaje się jednak najbardziej wartościowe, to jakość tego zeszytu, który wyznacza nowy trend dla dalszych części serii, ale także i dla kolejnych pozycji Zenoscope. To co dotąd widzieliśmy głównie na okładkach, przechodzi wreszcie na karty komiksów. Pojawiają się charakterystycznie uformowane rośliny i efekty specjalne, kuszące kształtami i ubiorem bohaterki, oraz wreszcie wyraźne i żywe kolory nadające serii konkretnego, komiksowego charakteru.

Nie można oczywiście zapomnieć o wartościach wniesionych dla fabularnej strony: okazuje się nagle, że Sela rozdaje nie tylko ostrzeżenia, nagrody i nadzieję… Sela rozdaje również kary dla tych, którzy nie chcą słuchać. Wprawdzie w „Złotowłosej i trzech misiach” było już podobnie, ale wynikało to raczej z uporu i opóźnienia głównej bohaterki. Tutaj chodzi raczej o jej pychę, i nie ukrywajmy (bo i to da się zauważyć) zwyczajnej brutalności naszej ulubionej, etatowej brunetki. Nagle, ni z gruszki ni z pietruszki, Sela nie kończy wręczeniu książki by zostawić resztę woli czytających- ona zwyczajnie przyjmuje na siebie rolę oskarżyciela, sędziego i kata… na dodatek komentując wszystko reszcie zainteresowanych.

Szczerze mówiąc nie takiej bohaterki spodziewałem się, gdy jakiś czas temu dotarłem do tego odcinka. Sympatyczna laska z Anioła Struża stała się nagle Aniołem Zemsty. Gdzie? Kiedy? Po co?! Jakim prawem?!

O tym w kolejnych odcinkach! Bo co by nie mówić o nagłej przemianie bohaterki, nagła przemiana przedstawiania większości kobiet w komiksie jednak przeważyła ;) Nie zostaje więc nic innego, jak poczekać na opis kolejnej części!

„Grimm Fairy Tales” Issue 10. „The Frog King”
Autor: Mike Kalvoda
Artwork: Julian Aguilera
Kolorowanie: Mark McNabb
Napisy: Artmonkeys
Okładka: Al Rio
Edytor: Joe Brusha

Komiks , ,

Strona główna » Komiks » Grimm Fairy Tales cz.10 „Żabi Król”

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków