Cypis Rumcajsson – DP do Mordheim

10 maja 2011 dodał Karol

- No i mówię Ci mały! Jak nagle na nich nie wyskoczy z krzaków! Wielki jak ogr, z dwoma gałaczami w łapskach jak bohny, pianę z pyska toczy i siecze z luf, i siecze…! Cała ochrona się w gacie posrała, woźnicy kubrak rozerwało na strzępy, konie w popłoch wpadły. Mój pan ledwo z życiem uciekł, o utracie wszystkich skarbów nie wspominając!
- I mówisz, że przy tym byłeś? – niziołek zapytał nieśmiało z cynicznym uśmiechem na ustach. Przy rzadko u Niziołków spotykanej brodzie i pod chłopską czapą ledwo widać było jego oczy.
- Nooo… tak po prawdzie, to ja już w mieście czekałem na mojego pana. I szczęście to wielkie, bo kuferek mały ze złotem mogłem uratować mając go przy sobie.
- Przy sobie powiadasz? – Niziołek powoli podniósł twarz ku rozmówcy, tak by ten ujrzał jego ciemne oczy, po czym bez ceregieli przystawił mu szeroką lufę pistoletu do twarzy. Przerażony sługa wpatrywał się w spoczywający w lufie pakunek sugerujący siekańce…
- Czy to są…? – chciał zapytać nieśmiało czując jak pęcherz zaczyna go cisnąć.
- Powiedzmy że żołędzie. Może poczęstować?


Cypis Rumcajsson zawsze twierdził, że zbójecką profesję odziedziczył po ojcu. Wyglądając jak zwyczajny kislevski chłop o niskim wzroście, szybko stał się najbardziej poszukiwanym Niziołkiem w okolicach Praag. Gdy jednak miejscowi przedstawiciele prawa zaczęli go poszukiwać, rozszerzył teren swojej działalności, docierając nawet do centralnych prowincji Imperium.
Mimo nienawiści bogatych kupców i wędrowców, Cypis zawsze cieszył się poparciem biedoty. Z jednej strony doskonale wiedział, że nie ma co grabić ludzi, którzy nic nie posiadają, z drugiej jako mieszkaniec lasu, dość stanowczo tępił zasiedlające go bandy zwierzoludzi, niejednokrotnie wspierając wieśniaków w obronach ich osad. Głównie z tych powodów zawsze mógł liczyć na pomoc miejscowych w ukrywaniu się przed poszukującymi go łowcami nagród, a i niemal zawsze wiedział o wszystkich którzy próbowali go znaleźć.

Cypis jest mało potężnym DP planowanym do walk w EiF, jednak bez najmniejszych komplikacji można wystawiać go w potyczkach mordheimowych. Jego założeniem jest umożliwienie graczom skorzystania z pistoletów siekańcowych w trakcie rozgrywek, oraz zwyczajnie urozmaicenie fabularnej otoczki niektórych potyczek.

Wynajem: 40gc
Może być wynajęty: przez wszystkie bandy ludzi i krasnoludy
Ranking: wynajęcie Cypisa zwiększa WR bandy o 40.

M 4 | WS 3 | BS 5 | S 3 | T 3 | W 2 | I 6 | A 2 | Ld 8

Ekwipunek: Cypis uzbrojony jest w mały toporek i sztylet. Dodatkowo jest posiadaczem dwóch pistoletów siekańcowych (patrz: Strzelby Grostela)

Umiejętności: Cypis znany jest z umiejętności Step Aside, Pistolier, Leap, Acrobat, Jump Up oraz Dodge.

Zasady specjalne:
Wędrowiec – Cypis wychodzi z prostego założenia, że częste podróżowanie pomaga w uniknięciu wykrycia przez stróżów prawa. Z tego powodu pozostaje z bandą jedynie na okres jednej bitwy. Banda która wynajęła Cypisa do jednej potyczki, musi przeczekać przynajmniej jedną nim wynajmie go ponownie.
Rekieter – Cypis chętnie przyłącza się do band chcących łupić bogatszych od siebie. Banda która bez niego startowałaby z pozycji Underdog ma +1 do znalezienia Cypisa.
Mieszkaniec lasu – Cypis nie ma karnych modyfikatorów za ewentualne poruszanie się po lesie.

Zasady , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Zasady » Cypis Rumcajsson – DP do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków