Grimm Fairy Tales cz.8 „Jaś i łodyga fasoli”

29 kwietnia 2011 dodał Karol

Czas na powrót do opisów moich ulubionych serii komiksowych! Nadal trzymamy się jeszcze świata mrocznych baśni, dziś poznając Jasia i jego mały ogródek.

Mało znaczący handlarz narkotyków ciężko pracuje żeby wyrwać swoją żonę i córkę ze złej dzielnicy, ale po tym jak nadepnął na odcisk przywódcy lokalnego gangu zdaje sobie sprawę, że życie jego rodziny jest w niebezpieczeństwie. A jedyny ratunek wydaje się prowadzić przez baśń…

Rodzina Jack’a głoduje, a on robi jedyną rzecz która wydaje mu się rozwiązaniem – sprzedaje ich ostatnią krowę za garść magicznych fasolek?! Ale gdy fasolki naprawdę okazują się być magiczne, Jack znajduje więcej skarbów niż kiedykolwiek będzie potrzebował. Czy jego los się odmienił, czy też nowo odkryta chciwość okaże się dla niego zabójcza?Wbrew pozorom nie dostajemy tutaj poradnika ogrodnika. W sumie też nie do końca wiem co można by wielkiego o tym komiksie napisać, skoro całe jego przesłanie leży w treści, którą trzeba by zwyczajnie poznać. Jak wspomniano wyżej trafiamy na drobnego dealera który mieszka w jakiejś ciemnej dzielnicy wraz z żoną i córką. Koleś na dragach odłożył już spory majątek, ale jak to zwykle bywa ma ochotę na więcej, bo ma ambitne plany co do powodzenia rodziny. Z tego powodu rusza więc po kolejne porcje towaru do większej szychy w interesie. Niestety zamiast Big Bossa trafia na jakąś brunetkę, która zamiast towaru daje mu do przeczytania książkę, a w niej opowieść o Jasiu i łodydze fasoli.

Ja wciąż pamiętam tą bajkę z ekranizacji z Myszką Miki. Pamiętam, jak czytano mi ją w dzieciństwie i widziałem jakąś bajkę ze śpiewającą harfą… sporo tego było, więc wnioskuję, że i wy historię znacie. Co różni wersję Zenoscope od wersji powszechnej? Niewiele. Jack daje się wrobić i kupuje fasolki, one na jego szczęście okazują się magiczne, chłopak dostaje się do zamku olbrzyma w chmurach i tam zaczyna podkradać skarby. Udaje mu się raz, drugi, za trzecim gdy próbuje ukraść harfę cos idzie nie tak i olbrzym zaczyna go gonić. Jack w ostatniej chwili ścina fasolę po której goni go olbrzym i ratuje życie. Czyli wszystko normalnie, prawda? No właśnie nie do końca, bo są pewne szczegóły, o które wszystko się rozbija.

Co zrobi nasz dealer? Przeczytajcie sobie sami. Ten komiks zwyczajnie kontynuuje serię moralizatorskich zeszytów mówiąc nam już nie w przenośni, a bezpośrednimi słowami, że są w życiu rzeczy ważniejsze od pieniędzy. Jakie?

To już chyba inna historia…

„Grimm Fairy Tales” Issue 8. „Jack and the Beanstalk”
Scenariusz i pomysł: Joe Tyler i Ralph Tedesco
Ilustracje: Chris Moreno
Kolorowanie: Chris Moreno
Napisy: Artmonkeys Melanie Olsen
Projekt: David Seidman
Okładka: HG Young
Edytor: Ralph Tedesco

Komiks , ,

Strona główna » Komiks » Grimm Fairy Tales cz.8 „Jaś i łodyga fasoli”

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków