Grimm Fairy Tales cz.6 „Zbójecki narzeczony”

19 kwietnia 2011 dodał Karol

A jednak udało mi się znaleźć polski tytuł! Dobrze że jest Wikipedia! ;)

Dwie piękne siostry rywalizują o względy najprzystojniejszego faceta w szkole. Gdy ten wybiera jedną z nich, wywiązuje się między nimi zażarta walka. Jednak podróż do świata Grimm Fairly Tales szybko je uczy, że krew nie woda. Dosłownie.Cóż my tu mamy tym razem? Dwie siostry i jeden facet, który mimo że jest z jedną zarywa do drugiej. Oczywiście prawda niemal od ręki wychodzi na jaw, a siostrzyczki są gotowe się zatłuc piąchami. Na szczęście nim do tego dochodzi pojawia się przy nich pewna brunetka, która planuje opowiedzieć im historyjkę. Chyba były w szoku, bo się na to zgodziły ;)

Opowiadania historia we wstępie strasznie przypominała mi nie tyle baśń o którą ją oparto (bo w Polsce jest chyba mało popularna), a o wiele bardziej u nas znaną „Balladynę”. Dwie siostry żyją sobie spokojnie na wsi, a ich ojciec nigdzie nie puszcza ich osobno. Podczas jednej z takich wypraw do miasta trafiają na przystojnego księcia Ivana, który mając niezły zapas czasu i dwie ładne dziewuszki do towarzystwa postanawia spędzić z nimi trochę czasu i opowiedzieć swoją historię. Chyba nikogo nie zdziwi, że dotyczy ona tego, iż młody książę może zostać następcą tronu, o ile znajdzie sobie jakąś małżonkę. Na dodatek do tej roli upatruje sobie jedną z sióstr. Prosi ojca dziewczyny o jej rękę, po czym wyjeżdża obiecując, że za trzy dni po nią powróci.

W tym czasie druga siostra umiera z zazdrości. Pod pretekstem uczczenia tak wspaniałej chwili zabiera więc szczęśliwą narzeczoną na piknik, na którym… spycha ją ze skały.
Królewicz oczywiście wraca, zastaje grób narzeczonej i jej siostrę pakującą mu się w ramiona. Czysta rozkosz po prostu. Nie daje się długo namawiać i zdobywa nową narzeczoną, po czym biorą ślub i odjeżdżają w siną dal.

Aby poznać losy świeżo upieczonej królewny w jej nowym dominium zapraszam do sięgnięcia po komiks. Chyba nie będę zbyt niedyskretny, jeśli stwierdzę, że małżeństwo zakończyło się konsumpcją, więc chyba najwyraźniej stało się ważne ;)

Jakie wnioski z tej opowieści wyciągną siostry? Sprawdźcie sami… ja mam dziś jeszcze dużo obowiązków.

„Grimm Fairy Tales” Issue 6. „The Robber Bridgeroom”
Autor: Joe Tyler & Ralph Tedesco
Szkice i tuszowanie: Josh Medors
Kolorowanie: Mark McNabb
Projekt: David Seidman
Napisy: Artmonkeys
Projekt okładki: Al Rio

Komiks , ,

Strona główna » Komiks » Grimm Fairy Tales cz.6 „Zbójecki narzeczony”

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków