Umbra Turris

28 marca 2011 dodał Adasko

Umbra Turris – gra bitewna typu Skirmish, powstająca w naszym kraju.

Jako krótki opis najlepiej posłuży bezpośrednio cytat z podręcznika:

Gra Umbra Turris jest przeznaczona dla dwóch graczy, którzy przy pomocy figurek bohaterów, makiet, kostek oraz zasad rozgrywają potyczki w ruinach prastarego miasta Umbra Turris. Gra daje możliwość składania wielorasowych drużyn wyposażonych w dowolnie wybrany ekwipunek oraz posiadających różne profesje. Do gry potrzebnych jest od 6 do 12 modeli bohaterów, kostki sześciościenne, miarka z podziałką centymetrową, kilka makiet oraz stół do rozgrywki.

Reguły gry dostępne są na stronie producenta w formacie PDF, w wersji obecnej zajmując (w sumie, razem z kartą drużyny i zasadami potrzebnymi do stworzenia jej) 23 strony – czyżby gra rzeczywiście była taka prosta i szybka?

Co ważne, modele do gry jakością wcale nie ustępują swoim „światowym” odpowiednikom, a wygląd niektórych z nich (a zwłaszcza sposób ich prezentacji) bardzo przypomina „Konfrontację” Rackhama.
Kilka zdjęć przykładowych modeli:

Co ciekawe – każda figurka (przynajmniej na chwilę obecną) jest metalowa i niezależnie od wielkości kosztuje 19,50 zł co jest dużym ukłonem w stronę graczy.

Jeżeli dobrze zrozumiałem zasady, figurki (podobnie jak np. w Mordheim) możemy dowolnie składać i konwertować, dbając jedynie o WYSIWYG, czyli przedstawienie postaci i jej ekwipunku na modelu (Krasnolud z toporem to krasnolud z toporem itp).
Kolejny plus!

Składając liczącą od 6 do 12 modeli drużynę możemy praktycznie dowolnie mieszać rasy i klasy, ustalić charakter drużyny (Dobry/Neutralny/Zły – każdy z nich ma swoje zasady), a Herszt drużyny może wydawać rozkazy swoim podwładnym, boostując ich w pewnym stopniu.

Całość zapowiada się naprawdę interesująco, pozostaje mi życzyć twórcom powodzenia w tworzeniu projektu.

Adasko

PS. Zdaje sobię sprawę, że wpis wyszedł mi trochę w formie reklamy – zastrzegam, że nic nie łączy mnie z wydawcą ani producentem gry, a każde słowo wynika wyłącznie z mojej własnej opinii. :)

Ciekawostki ,

Strona główna » Ciekawostki » Umbra Turris

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków