„Salon gier” – scenariusz do Mordheim

23 marca 2011 dodał wielebny_rafael

- Jedna korona na numer sześććć …..
- Dwójka, dwójka daj na dwójkę, sen miałem.
Kości zostały rzucone.

Wstęp
Wieści szybko roznoszą się, można rozerwać się i zarazem zarobić dodatkowy grosz. Szef Twej bandy dowiedział się o miejscu, w którym odbywa się HAZARD.

Teren
Teren typowy dla Mordheim, ulice, zniszczone domy, gruz, murki itp . Gracze na zmianę ustawiają na stole po jednym elemencie scenerii (zrujnowany budynek, wieżę lub inny element). Następnie zostają wyznaczone cztery budynki (np. wyznaczone przez każdego gracza, losowo lub przez arbitra), które w tym scenariuszu będą pełniły ważną rolę. Przy grze na multiplayera wyznaczamy sześć budynków.

Rozstawienie
Każdy z graczy rzuca k6. Ten który wyrzucił najwięcej wybiera brzeg stołu i wystawia się jako pierwszy. Jeżeli jest dwóch graczy, to przeciwnik wystawia się na przeciwległej krawędzi pola bitwy. W przypadku rozgrywki na multiplayer obowiązują zasady z „Chaos on the streets”.

ZASADY SPECJALNE

Na początku swojej pierwszej tury, każdy z graczy losuje budynek-ruiny (jeden z czterech oznaczonych), w którym wedle jego informatora, znajduje się „salon gier”. Do tego przybytku by obstawiać zakłady zostanie dopuszczony tylko i wyłącznie szef-dowódca bandy. Wystarczy przekroczyć obszar zabudowania wylosowanego budynku, by już w najbliższej turze strzelania „zacząć grać”.
wchodzę do gry – w każdej turze strzelania, Twój szef może podjąć dwie próby wygrania w którejś z gier losowych. By to robić, musi być w budynku, nie może być uwikłany w walkę, nie może strzelać, czarować. Każda próba kosztuje 1 złotą koronę z majątku bandy. Zagrać można w: dużo/mało, szczęśliwy numerek, dublet, bardzo mały strit.
To Ty wybierasz , w którą będziesz grał. Nie ma narzuconych kolejności. Jeżeli uda Ci się dobrze obstawić (np trafisz w szczęśliwy numerek), wykreśl sobie tę grę z listy dostępnych i za pamięci dopisz:
+1 exp dla szefa bandy i + 10 złotych koron do majątku bandy.

Lista dostępnych gier

Dużo/mało – przed wykonaniem rzutu kością k6 określ czy wypadnie dużo czy mało. 1-3 to „mało”, 4-6 to „dużo”.

Szczęśliwy numerek – przed wykonaniem rzutu kością k6 typuj szczęśliwy numerek który wypadnie. Wypadł? Trafiłeś.

Dublet – wykonaj rzut dwiema kośćmi k6. Dowolny dublet – trafione.

Bardzo mały strit – Wykonaj rzut trzema kośćmi. Dowolna kombinacja strita – trafione (np. 1-2-3, 3-4-5, 2-3-4 itp).

Zakończenie
Rozgrywka kończy się natychmiastowo gdy wszystkie bandy oprócz jednej uciekną z pola walki. Banda, która ucieka automatycznie przegrywa. Jeżeli dwie lub więcej band założyło sojusz, a pozostałe z band uciekły, gracze mogą zadecydować, że dzielą się zwycięstwem i kończą grę albo walczą między sobą dopóki nie rozstrzygnie się wygrana (sojusz zostaje zerwany!).

Doświadczenie
+1 za przeżycie. Jeśli bohater lub grupa stronników przeżyła bitwę dostaje 1 punkt
doświadczenia.
+1 za wygraną. Dowódca zwycięskiej bandy dostaje 1 punkt doświadczenia.
+1 za zabicie wroga. Jeśli bohater zdejmie wroga z pola bitwy dostaje 1 punkt doświadczenia.
+1 za hazard. Szef za trafnie obstawioną grę liczbową dostaje 1 punkt doświadczenia.

________________________________________

Alternatywna rozgrywka

Tryb Vegas – losujemy sześć budynków, rozstawiamy tylko bohaterów. Na początku swojej pierwszej tury, każdy z graczy losuje budynek-ruiny dla każdego ze swoich bohaterów. Gdy do nich dotrą, każdy z nich w swojej turze strzelania może wykonać jedną grę wedle zasad powyżej. Wygrywa ta banda, która ma przysłowiowe szczęście w kości i prawidłowo obstawi wszystkie zakłady.

 

Scenariusze ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Scenariusze » „Salon gier” – scenariusz do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków