„Lustereczko, powiedz przecie” – scenariusz do Mordheim

20 marca 2011 dodał wielebny_rafael

-Chamy przebrzydłe! To ja. – wrzasnął Henry pierwszy.
-Nie słuchać go! To oszust! – rzekł dość spokojnie, pewny swego Henry drugi.
-Kto oszust? To moje chłopaki. Łapcie go, aresztować, żywcem skórę zdzierać!
-Ty, ty, ty podróbko paskudna. Nie masz prawa moim ludziom poleceń wydawać.

Głosowanie odbyło się w tajemnicy. Szef nie mógł się dowiedzieć, a właściwie szefowie. Postanowiono aresztować obu, związać, zniszczyć to niby-lustro i niech się dzieje wola Sigmara.

Wstęp
W trakcie ostatniej penetracji jednego z domostw przywódca bandy ujrzał się w o dziwo niezniszczonym lustrze. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że to co ujrzał wyszło z tego kawałka szkła, a ten świat jest za mały dla dwóch tak charyzmatycznych osób.
W tajnym głosowaniu, najwięcej członków bandy było za pomysłem uwięzienia obu, zniszczeniu lustra i czekaniu na efekty, choć i znalazł się głos, by zabić obu i wybrać nowego przywódcę.

Teren
Teren typowy dla Mordheim ulice, zniszczone domy, gruz, murki itp. Na środku stołu należy umieścić budynek, najlepiej z piętrem, i położyć w nim znacznik reprezentujący cel scenariusza – wielofunkcyjne lustro kopiujące

Rozstawienie
Każdy z graczy rzuca k6. Ten który wyrzucił najwięcej wybiera brzeg stołu i wystawia się jako pierwszy. Jeżeli jest dwóch graczy, to przeciwnik wystawia się na przeciwległej krawędzi pola bitwy. W przypadku rozgrywki na multiplayer obowiązują zasady z „Chaos on the streets”.

Cel scenariusza
Zniszczyć lustro.

ZASADY SPECJALNE

Brak czy nie brak? – Szef związany, uwięziony w obozie, czeka na rozwój wypadku. Jeżeli zadecydujesz, że wystawisz szefa, mimo nie wiedzy, który prawdziwy – zadeklaruj przy rozstawieniu. Na początku trzeciej rundy, należy wykonać rzut k6. Istnieje 50% szansa, że wybrałeś właściwego.

1-3 – Twój szef.
4-6 – Sobowtór (statystyki, umiejętności i ekwipunek identyczny z wypisanym na karcie bandy przy Twoim bossem oczywiście).

- jeżeli „kości powiedzą” – sobowtór, od tego momentu model reprezentujący szefa przejmuje przeciwnik. Tury sobowtóra zawsze będą przed twoimi turami. Jeżeli rozgrywka jest na multiplayerze, sobowtórem kieruje gracz po Twojej lewej stronie.
- jeżeli dojdzie do walki, w efekcie której sobowtór „zejdzie ze stołu”, następuje głuche „plum” i znika. Sprawa jasna, uwięziony w obozie jest prawdziwym, lecz w tej rozgrywce już nie powalczy.

Lustro – Wystarczy podejść i zadać mu jedno obrażenie, by je potłuc. Lustro ma T2. Na każdy model, który podejdzie do lustra, wykonaj rzut k6. Gdy wypadnie 1-2 masz kolejnego sobowtóra w gratisie, który znów posiada statystyki, umiejętności i ekwipunek identyczny jak model, który podszedł. Ten wypada z lustra i automatycznie szarżuje. Mile widziane posiadanie jakichś figurek „rezerwowych” dla czystości i porządku, bo kości są przewrotne i nie wiadomo ilu jeszcze lustro sklonuje przed zniszczeniem. Lustro stoi na piętrze budynku, nie jest dobrze widoczne, więc jeżeli zdecydujesz do niego strzelać, nie będzie to łatwy cel, po podliczeniu zasięgu od szansy trafienia odejmij 2.
Gdy lustro zostanie zniszczone, wszystkie sobowtóry robią „plum” i znikają.

Zakończenie
Rozgrywka kończy się natychmiastowo, gdy jedna z band zniszczy lustro lub gdy wszystkie bandy oprócz jednej uciekną z pola walki. Banda, która ucieka automatycznie przegrywa. Jeżeli dwie lub więcej band założyło sojusz a pozostałe z band uciekły, gracze mogą zadecydować że dzielą się zwycięstwem i kończą grę albo walczą między sobą dopóki nie rozstrzygnie się wygrana (sojusz zostaje zerwany!).

Doświadczenie
+1 za przeżycie. Jeśli bohater lub grupa stronników przeżyła bitwę dostaje 1 punkt
doświadczenia.
+1 za wygraną. Dowódca zwycięskiej bandy dostaje 1 punkt doświadczenia.
+1 za zabicie wroga. Jeśli bohater zdejmie wroga z pola bitwy to dostaje 1 punkt doświadczenia.
+2 za zniszczenie lustra. Bohater, który dokonał dzieła zniszczenia otrzymuje 2 punkty doświadczenia.

Scenariusze , ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Scenariusze » „Lustereczko, powiedz przecie” – scenariusz do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków