„Dzwon Ezechiela” – scenariusz do Mordheim

22 marca 2011 dodał wielebny_rafael

Jam jest Ezechiel. Jedyny którego czcić musicie. Nakazuję Wam, idźcie i krew przelewajcie, a łaska i dary me – na Was spłyną, obficie.

Wstęp
Świątynia Solkana wysłała Ezechiela wraz z trzema innymi braćmi w okolicę Mordheim, by tam założyli opactwo i z bliska przyglądali się „powrotowi Sigmara”. Gdy nastąpił kataklizm i z nieba spadła gwiazda niszcząc Mordheim, Ezechiel jako jeden z pierwszych dotarł na miejsce katastrofy. Widząc w koło śmierć, płomienie, słysząc jęki, płacz i lament, zaczęła w nim następować przemiana. Ujrzał w sobie dary, które pod wpływem mocy kawałków spaczenia – dały się obaczyć. Poczuł się wybrańcem, kazał nazywać „bóstwem nowych czasów”, zaczął czynić cuda, a w jego duszy na zawsze zakwitł mrok. Jednym z jego dzieł było zaklęcie dzwonu… dzwonu Ezechiela.

Teren
Teren typowy dla Mordheim ulice, zniszczone domy, gruz, murki itp. Na środku stołu należy umieścić budynek reprezentujący dzwonnicę lub wieże. Umieść w nim znacznik dzwonu. W tym budynku znajduję się dwóch ukrytych kultystów „czyniących ohydę dzwonem”.

Rozstawienie
Każdy z graczy rzuca k6. Ten który wyrzucił najwięcej wybiera brzeg stołu i wystawia się jako pierwszy. Jeżeli jest dwóch graczy, to przeciwnik wystawia się na przeciwległej krawędzi pola bitwy. W przypadku rozgrywki na multiplayer obowiązują zasady z „Chaos on the streets”.

Zasady specjalne
Dzwon – od pierwszej tury nad obszarem potyczki rozbrzmiewa miarowe bing-bong wybijane przez ukrytych kultystów w spaczony dzwon Ezechiela. Każdy z graczy na początku swojej tury wykonuje rzut k6 dla każdego swojego modelu (za wyjątkiem modeli będących w walce wręcz) i zastosowuje się do poniższej tabelki:

1 Mózzzgi – Wojownik porusza się bezpośrednio do przodu z połową szybkości (w turze ruchu) powłócząc nogami. Nie zaszarżuje on przeciwnika (zatrzymaj jego ruch w odległości 1” jeżeli trafi on na przeciwnika wykonując ruch). Może on spaść w dół z piętra lub pochyłego spadku (zobacz zasady Spadania) lub uderzyć w przeszkodę, w tym przypadku po prostu się zatrzyma. Model w tej turze nie może strzelać, rzucać czarów.

2-5 Nic się nie dzieje, brak efektu.

chiel6 Do boju moi lordowie – Model musi jak najszybciej poruszyć się w stronę modelu przeciwnika, szarżując, jeżeli jest to możliwe. Jeżeli nie ma modeli w zasięgu wzroku, może natychmiast wykonać normalny ruch. Jest to ruch dodatkowy do tego wykonywanego w fazie ruchu, a więc model może się ruszyć dwa razy w jednej turze. Jeżeli ten dodatkowy ruch umieści model w zasięgu szarży to musi on szarżować w fazie normalnego ruchu.

Na modele będące w walce wręcz, bing-bong nie powoduje efektu jak wyżej. Podsyca w nich żądze krwi, przez co są odporne na „strach”, nie podlegają zasadzie „sam w walce” i każdy z walczących ma dodatkowy +1 atak (dopóki bije dzwon).

Kultyści

M 4 | WS 3 | BS 3 | S 3 | T 3 | W 1 | I 3 | A 1 | Ld 7
broń: Sztylet, topór.

Gdy jakikolwiek model wejdzie na obszar dzwonnicy i tura gracza zakończy się, dostaw do niego kultystów (szarża z ukrycia). Od tego momentu następuje ich tura. Gdy więcej niż jeden model tam wejdzie, kultyści zaatakują najbardziej wysuniętą figurkę (gdy ciężko to określić – losowo wybraną), zawsze w dwóch na jednego.
Od tego również momentu, dzwon zabije jeszcze tylko dwa razy (dwie rundy gry) – siła bezwładu, dalej wywołując efekt z zasad specjalnych dla „dzwonu”. Gdyby udało się kultystom pokonać przeciwników ( ) – wrócą dalej „czynić ohydę do dzwonnicy” (nawet jeżeli zostanie tylko jeden a drugi polegnie).

Zakończenie
Rozgrywka kończy się natychmiastowo gdy wszystkie bandy oprócz jednej uciekną z pola walki. Banda, która ucieka automatycznie przegrywa. Jeżeli dwie lub więcej band założyło sojusz a pozostałe z band uciekły, gracze mogą zadecydować że dzielą się zwycięstwem i kończą grę albo walczą między sobą dopóki nie rozstrzygnie się wygrana (sojusz zostaje zerwany!).

Doświadczenie
+1 za przeżycie. Jeśli bohater lub grupa stronników przeżyła bitwę dostaje 1 punkt
doświadczenia.
+1 za wygraną. Dowódca zwycięskiej bandy dostaje 1 punkt doświadczenia.
+1 za zabicie wroga. Jeśli bohater zdejmie wroga z pola bitwy dostaje 1 punkt doświadczenia.
+1 za zabicie kultysty. Bohater, który zdejmie kultystę z pola bitwy dostaje 1 punkt doświadczenia.

Scenariusze ,

Strona główna » Figurki » Systemy » Mordheim » Scenariusze » „Dzwon Ezechiela” – scenariusz do Mordheim

Komentowanie wpisów zostało wyłączone z powodów praktycznych.
Jeśli chcesz pogadać na temat tego lub innych wpisów, albo zwyczajnie nawiązać z nami kontakt,
odwiedź naszą stronę na Facebooku.

Makiety do bitewniaków